газ
Україна може збільшити закупівлі газу в «Газпрому»

Україна до кінця року може збільшити закупівлю газу в «Газпрому», оскільки поки що російський газ дешевший за європейський. Про це сказав ж міністр енергетики і вугільної промисловості України Володимир Демчишин, пише УНІАН.

Чиновник не назвав можливий обсяг додаткової закупівлі, але зазначив, що в будь-якому разі обсяг імпорту не перевищить 50% загального обсягу палива, яке купує Україна на зовнішніх ринках. «На даний момент газ із РФ значно дешевший (ніж з ЄС, – ред.). Але «Нафтогаз» балансуватиме, – сказав Демчишин. – Упродовж року пропорція в імпорті газу становила 70% з ЄС і 30% – з Росії. Можливо, пропорція буде зміщуватися в бік «Газпрому», але точно не більш 50%».

12 жовтня Міністерство енергетики та вугільної промисловості України заявило про відновлення поставок російського газу в Україну після багатомісячної перерви. Обсяг закачування становив у середньому 114 млн. кубометрів газу на добу. Тоді ж «Нафтогаз України» перерахував «Газпрому» передоплату в розмірі 234 млн. дол. Як очікується, обсяг закупівлі може становити близько 2 млрд. кубометрів. Ціна газу може становити близько 252 дол. за тисячу кубометрів.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, американські експерти з посиланням на власні джерела припускають, що Путін втрачає інтерес до свого проекту в Україні. «Джерело, яке брало участь у телефонній розмові між Олландом, Меркель, Порошенком і Путіним 2 вересня, повідомило, що російський президент здавався незацікавленим і не володів нюансами деталей дискусії. Він більше прагнув скаржитися, що Україна не закуповує російський газ за нижчою ціною, ніж у європейських та інших іноземних постачальників», – йдеться в статті у Foreign Policy.

Читайте: «Газпром» втрачає ринки збуту

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ