Студентом онлайн-курсів можуть стати усі охочі
Школярі на тимчасово окупованих територіях зможуть навчатися онлайн

Уже з цього навчального року школярі, які проживають на тимчасово окупованих територіях, але планують вступати до українських вишів, зможуть навчатися онлайн. Про це сказав заступник міністра освіти й науки Павло Полянській під час брифінгу, передає УНН.

«Ми провели громадську дискусію щодо налагодження з нового навчального року онлайн навчання, що, в перспективі, передбачатиме, що діти, які мешкають в окупованому Криму та на окупованих територіях Донецької та Луганської областей зможуть навчатися за допомогою Інтернету. Ми зараз одночасно створюємо платформу, де будуть розміщені усі ці ресурси. Також це питання потребує правового врегулювання, на той випадок, щоби частині цих дітей, для яких буде серйозний ризик безпеці та життю, була можливість офіційно задекларувати своє намагання навчатися із перспективою вступу до українських ВНЗ та надати право проходження державної підсумкової атестації також віддалено та в онлайн режимі», – сказав Полянський.

Також у Міносвіти повідомили, що за підсумками останнього навчального року випускникам із Криму та Донецької й Луганської областей було видано 21 тис. 700 свідоцтв про завершення 9 класу та 16,5 тис. свідоцтв про повну середню освіту. Крім цього він додав, що школярам-переселенцям, аби перевестись в українські школи не потрібно збирати усі документи. «Підтверджую, що так само як і минулого року, діти з Криму та тимчасово окупованих районів Донбасу можуть сьогодні прикріплюватись до українських шкіл без вичерпного пакету документів, які необхідні у такому разі», – повідомив заступник міністра.

Полянський зазначив, що за підсумками вступної кампанії з Донецької та Луганської областей до українських ВНЗ вступили 20,5 тис. абітурієнтів, з Криму – понад 700.

Читайте: Студенти гризтимуть граніт науки власним коштом: держзамовлення скасують

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ