Труханов
Мер Одеси Геннадій Труханов

Одеський апеляційний господарський суд залишив у користуванні дачно-будівельного кооперативу «Чорноморська Рив’єра» земельні ділянки площею 31,25 га. Про це свідчить постанова суду від 28 квітня, пишуть «Наші гроші».

Військовий прокурор Одеського гарнізону і Міноборони просили визнати недійсним договір оренди, за яким Чорноморська селищна рада у 2006 році передала 31,25 га в оренду на 49 років фірмі «Чорноморська Рив’єра» для будівництва та експлуатації культурно-оздоровчих, рекреаційних, спортивних і туристичних об’єктів.

Прокурор і представники Міноборони заявляють, що селищна рада не мала права розпоряджатися землями оборони. Згідно з держактом 1983 року, квартирно-експлуатаційний відділ  Одеси отримав у постійне користування 4382 га в цьому районі. Сюди ж входить і передана фірмі ділянка.

Однак, суд встановив, що 22 вересня 2004 року тодішній міністр оборони Євген Марчук листом повідомив голові Чорноморської селищної ради про відмову від 137 га із земель Чабанського полігону і передачу їх у запас селищної ради. Наступного дня після цього листа Марчука відправили у відставку.

800-640x302Суд першої інстанції визнав передачу землі селищній раді за заявою міністра без згоди на це Кабміну незаконною, однак відмовив у розірванні договору оренди через сплив позовної давності.

У свою чергу, суд апеляційної інстанції змінив мотив відмови.

Він вказав, що станом на 2006 рік ділянка перебувала у складі земель селищної ради – і позивачі цю обставину не спростували. При цьому вони не оспорювали рішення селищної ради про прийом 137 га до земель запасу, яке залишається дійсним, як і рішення про виділення ділянки кооперативу.

Засновниками кооперативу «Дачно-будівельний кооператив «Чорноморська Рив’єра» є Євген Коновалов, Олена Коновалова і депутат Одеської міськради Юрій Шумахер.

Шумахер пройшов до міськради за списками партії «Довєряй дєлам» мера Одеси Геннадія Труханова. Коновалов теж балотувався за цими списками, але до ради не потрапив.

У 2011-2012 рр разом із Шумахером співзасновником «Чорноморської Рів’єри» було ТОВ «Арк Спа», директором якого була донька мера Одеси Катерина Труханова, а засновниками – Юрій Шумахер і ТОВ «Інвестиційна група «Рост». «Арк Спа» було ліквідоване у 2014 році.

Інвестиційна група «Рост» із 2014 року теж перебуває у стані припинення. Її засновниками є Юрій Шумахер і компанія «Соєр і Брантон Лтд» (Тортола), засновником якої значиться громадянин Панами.

У 2012 році Юрій Шумахер був співзаносником ТОВ «Алькор-S» разом із Андрієм Іванчо. Останній разом із Трухановим є співзасновниками ГО «Українська федерація таїландського боксу Муей-Тай».

Читайте: Мер Одеси Труханов має російський паспорт

БЕЗ КОМЕНТАРІВ