kettle-for-gas-cooker
Чинна методика нарахування субсидій призводить до зменшення мотивації до енергоефективності

Українці, які одержують субсидії, не лише не економлять природний газ, але й підіймають рівень споживання дорогого енергоресурсу. Про це повідомляє Радіо 24.

Очільник прес-служби у ТОВ «Житомиргаззбут» Олена Мічуріна розповіла, що чинна методика нарахування субсидій призводить до зменшення мотивації до енергоефективності.

«В області близько 40% субсидіантів нарощують витрати газу, аби в подальшому держава не зменшила розмір допомоги. При цьому більшість одержувачів субсидій зовсім перестали платити за газ і навіть не вносять обов’язковий платіж. Методологічні помилки призвели до того, що одному домогосподарству, яке в середньому споживає 184 куб. м газу на місяць, органи соціального захисту нараховували субсидії, які в півтора-два рази перевищують потреби. Так, в опалювальному сезоні 2015-2016 років на Житомирщині було нараховано компенсацій за використаний газ на суму 1,7 млрд. гривень», – пояснює фахівець.

Згідно з інформацією Мінфіну, станом на початок травня органи соцзахисту населення видали клієнтам газопостачальних компаній країни пільг та субсидій на 18,1 млрд. гривень більше вартості спожитого газу. Тобто, оплата за газ за субсидіями та пільгами майже на 41% вища за вартість спожитого газу по всій групі споживачів з категорії «населення».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ