Активісти перекрили в'їзд до Києва з боку Житомира
Активісти перекрили в’їзд до Києва з боку Житомира

Проукраїнські націонал-патріотичні організації та ветерани війни з Росією під егідою Добровольчого руху «ОУН» повністю перекрили в’їзд до Києва з боку Житомира. Про це повідомила на сторінці у Facebook громадська активістка Тетяна Близнюк.

«Оскільки в очікуванні ходи наші перекрили дорогу, ліс наповнився «беркутами», які розмахують кийками і познімали собакам намордники. Просять присутності ЗМІ та народних депутатів», – пише вона.

«Повернули на Ірпінь. Омріяною центровою дорогою не підуть. Принаймні поки що», – зазначила вона.

134567Раніше близько 400 учасників хресної ходи Московського патріархату прорвалися з міліцейського оточення біля села Дмитрівка Києво-Святошинського району з Житомирської траси, де керівництво МВС в особі Хатії Деканоідзе та Антона Геращенка у зв’язку з загрозою теракту вмовляло вірян пересісти в автобуси та рушити далі на Київ через Милу та Стоянку.

Водночас, голова Добровольчого руху «Організації українських націоналістів» (ОУН) Микола Коханівський заперечує нібито наявні у нього з головою УСБУ по Києву та області Степаном Грещуком домовленості щодо «неперешкоджання руху московського ходу».

«Заявляю, що це є неправда. Вчора ввечері пан Грещук запросив мене телефоном на особисту зустріч до СБУ о 9.00 26 липня 2016 року. Але про жодні домовленості не йшлося. Ще два дні тому єдиною домовленістю, яка мала місце, було погодження не виставляти намети. А щодо блокування, навпаки, силовики навіть радили перекривати дорогу й обіцяли в усьому сприяти», – йдеться у зверненні Коханівського, оприлюдненому на сторінці його дружини.

«Позиція Добровольчого руху ОУН є незмінною: ми закликаємо всіх патріотів не пустити «гундяєвців» до Києва. Готуйте яйця, фарбу, перекривайте дорогу. В ситуації війни з імперською Росією це і є мирний спротив», – наголошує комбат.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 26 липня через загрозу провокацій та терористичних атак МВС заблокувало проходження хресного ходу УПЦ МП вулицями Києва.

Як відомо, Всеукраїнський хресний хід, організований УПЦ МП, стартував 9 липня з Почаївської лаври в Тернопільській області.

3 липня стартував хресний хід зі Свято-Успенської Святогірської лаври на Донеччині. 27 липня учасники ходи прибудуть до Києва, де перед святкуванням Дня хрещення Київської Русі планують зустрітися з учасниками хресного ходу з Почаївської лаври.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ