АТО
Кожному третьому бійцю АТО потрібна активна психологічна допомога, – фахівці

У Запорізькій, Дніпропетровській та Одеській областях психологічну реабілітацію не надали жодному ветерану АТО. Про це повідомила народний депутат від «Блоку Петра Порошенка» Ольга Богомолець, передає УНІАН.

За її словами, з держбюджету на програму психологічної реабілітації виділено 50 млн. грн. «У нас є 20 госпіталів, 29 госпітальних відділень – це, загалом, понад шість з половиною тисяч ліжко-місць, що можуть бути задіяні під дані потреби. З державного бюджету на програму психологічної реабілітації виділено 50 млн. грн. Водночас є 5 областей, серед яких Запорізька, Дніпропетровська, Одеська області, де в госпіталях, в яких є сотні ліжок, не проліковано, не реабілітовано жодного учасника АТО або ця цифра складає від 5 до 20 осіб. При тому, що в Україні є госпіталі, де кількість ветеранів, котрі пройшли курс реабілітації, наближається до тисячі», – зазначила Богомолець.

Вона навела статистику, згідно з якою, 95% учасників військових дій на сході України отримують бойову психічну травму, значна частина таких випадків не діагностується. Богомолець наголосила, що сьогодні психологічна допомога учасникам АТО має надаватися в госпіталях ветеранів війни. Також вона підтвердила, що в Україні вже зафіксовано десятки випадків самогубств учасників АТО, які повернулися з бойових дій додому, зокрема, такі випадки зафіксовані й серед медичних працівників.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, у зоні проведення антитерористичної операції волонтери проводять сеанси так званої «еко-арт-терапії» для військовослужбовців. Волонтери разом з бійцями створюють оригінальні вироби зі скла, металу або паперу. Матеріалами слугують деревина, осколки снарядів, відстріляні гільзи та інші підручні засоби. Крім того, в Україні опановують незвичайний вид реабілітації для бійців, які повернулися з зони бойових дій. Тим, кому після повернення потрібна психологічна допомога, тепер нерідко прописують каністерапію – лікування за допомогою спеціально навчених для цього собак. Терплячі хвостаті лікарі здатні навіть витягти людину з депресії.

Читайте: Кожному третьому бійцю АТО потрібна активна психологічна допомога

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ