Верховна Рада

Поки влада звітує про свої розмаїті «досягнення» за 2016 рік, Інформаційний Акцент підбиває підсумки беззаперечних «здобутків» у царині дурисвітства вітчизняної влади і пропонує пригадати п’ять найгучніших курйозів року, що минув.

Чим-чим, а дурощами на будь-який смак український політикум 2016-го аж фонтанував.

5 місце: честь відкрити рубрику дісталася екс-керівнику Служби зовнішньої розвідки України Миколі Маломужу. Пригадуємо: цей достойник мав необережність засвітити своє спіднє на всю країну просто в прямому ефірі. Встаючи з-за комп’ютера після завершення відеорозмови з журналістами, Маломуж не встиг відключити зв’язок, а тому глядачі встигли помітити, що «король» – виявляється – таки майже голий (точніше, одягнений лише у сорочку та піджак, а нижче пояса – в самісінькі труси)!

Цей випадок без посмішки згадати не можна. Та найголовніше – це глибокий символізм казусу, що показує в усій красі наш високодостойний політикум.

4 місце: не менш гучним конфузом 2016 року стала поведінка у Верховній Раді Добкіна-молодшого. Нашого Діму (Дмитриком якось його назвати не випадає) після придбання ним туристичної путівки за 135 тис. євро почало аж теліпати й смикати з боку вбік просто на робочому місці перед камерами фотографів. Але то – упевнені – суто на радостях! А ви що подумали? Ну не «заправився» ж нардеп чимось нехорошим просто в залі парламенту!

Добкін-молодший, який не провадить активної депутатської діяльності і не відвідує засідань ВРУ, нічим іншим не зміг запам’ятатися українцям, як тільки, м’яко кажучи, дивною поведінкою. Але брак законотворчої активності він сторицею компенсує феєричною жвавістю… в деякі моменти. Серед усіх активних нардепів він точно один ГІПЕРактивний!

3 місце: ще одна народна обраниця потрапляє в топ-5 дурощів 2016 року. Наша Рада й так часто нагадує кунсткамеру, але титул «розчарування року» навіть там нелегко заслужити. Для багатьох українців Надія Савченко – саме таке розчарування. Чи не найбільш обговорювана фігура в українській політиці запам’ятається різними ексцентричними витівками і скандальними висловлюваннями, що пасували би найбільшим зрадникам та ворогам. Найяскравіший епізод – несподіваний візит Наді в Мінськ на переговори з терористами у супроводі людей Медведчука та ФСБ. Як то кажуть, маски знято!

2 місце: яка ж політика без Президента! Минулий рік пройшов для Порошенка під гаслом «Даєш безвізовий режим!». Втім, Петро Олексійович явно переоцінив чи то свої дипломатичні здібності, чи договороздатність об’єднаної Європи. Тож безвізовий режим, попри всі мантри Порошенка, українці так і не отримали. Так що за своє пустодзвонство Президент отримує почесне друге місце. Втім це найменше, через що йому варто журитися, зважаючи на загальні «успіхи» влади по всіх фронтах. Тут і 40 мільйонів шоколадних наборів забракне, аби підсолодити таку гірку пігулку.

1 місце: ІnfA просто не могла віддати лаври комусь іншому: очевидно, на першому місці опиняється perpetuum mobile політичних дурощів місцевого розливу – столичний голова Віталій Кличко. Минулий рік для «сталевого» мера у цьому сенсі видався не менш плідним за попередні. 2016-го Кличко оголосив, що «Київ знаходиться на території Києва», що «тиждень у нас іде добу або максимум тиждень», також виявилося, що з арифметикою теж не все гаразд… Але наша редакція пропонує згадати найпопулярніше в Мережі глупство Кличка – видовищне катання на велосипеді та яскравий фінал. Подейкують, що нескорений транспортний засіб мера досі стоїть на задньому дворі Київради.

Далі буде.

Попередні дурощі: туттуттуттуттуттуттуттуттуттуттуттуттуттуттут, тут і тут.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ