Українська політика

Інформаційний Акцент уже за традицією пропонує пятірку дурощів української політики за минулий тиждень. Цього разу не обійшлося без конфузів, дивних вчинків та інших дурниць. Ба більше, тиждень був насичений пристрастями навколо е-декларацій, які добре показали, за кого має громаду чинна еліта. Про це та інше читайте далі.

5 місце: Відкриває наш рейтинг і видирається на п’яту позицію нардеп та говіркА народна улюблениця Надія Савченко. Пані парламентарка, довго не думаючи, на тижні гайнула до Верховного суду Росії, аби підтримати політв’язнів Миколу Карпюка і Станіслава Клиха. Для більшості українців і навіть самих москалів такий вчинок залишається не те що незрозумілим, а доволі абсурдним. Сама Надія перед від’їздом у вже звичній для себе фатальній матері заявила, що є ймовірність її неповернення в Україну живою.

Савченко позує коло суду
Савченко позує біля російського суду

Але попри цю небезпеку, вона таки радо (як бачимо на фото) вирушила на територію Мордера. І що ви гадали – після веселого фотографування на тлі центрального входу до Верховного суду РФ вона таки повернулася! Ще й залишилася задоволена візитом. Та попри радощі Надії, українці жорсткувато відреагували на цей «туризм». Навіть колишній адвокат Савченко, не втримавшись від коментування, назвав цей вчинок «дивним».

На 4-й позиції – перші результати е-декларування. Документи про непосильно нажите тяжкою працею майно, які демонструють високопосадовці, чиновники та нардепи – просто відбирають мову в пересічного українця. Із сотень і тисяч ми обрали лише двох  «трударів», які, працюючи на український народ, мають чим похвалитися.

Гроші в банках та мішках
Гроші в банках та мішках

Так, колишній секретар Київради, а нині парламентар із групи «Воля народу» Олесь Довгий у свій молодечий вік уже встиг нажити: 95 (!) квартир, 11 елітних годинників, 10 статуй та 1,5 мільйона доларів США «кешем». А його дружина задекларувала низку дорогоцінних прикрас, зокрема годинник «Rolex», кільце «Cartier» та 400 тисяч євро готівки. Інший народний обранець має… власну церкву – Анатолій Матвієнко, окрім земельних ділянок, будинків і автівок, задекларував володіння храмом Успіння Святої Богородиці, площею 40,9 кв. м.

Описувати успіхи вітчизняних депутатів та чиновників можемо ще довго, але зрештою усе зведеться до одного: коли вже нажеретеся?!

3 місце: Продовжуючи тему «бідних» посадовців, на третю сходинку потрапили «бійці» самого Національного агентства із запобігання корупції. Четверо членів НАЗК щомісяця отримували вчетверо більші оклади, виписуючи собі, коханим, премії та надбавки у 250%. Як повідомила очільниця відомства, гроші перераховували на утримання кабінетів та робочих місць працівників, оскільки уряд несвоєчасно фінансував агентство.

Очільниця агентства Наталя Корчак
Очільниця агентства Наталя Корчак

Отож, борці з корупцією не вигадали нічого кращого, як збільшити собі зарплати і перекреслити репутацію установи. Геніально! Браво! Так тримати!

2 позиція – «ноу-хау» столичних депутатів. Раніше встановлена системи «Рада-4», яка усуває можливість кнопкодавства за колегу (треба голосувати обома руками одночасно), не зупинила «копкодавофілів», які роблять це вже не перше скликання. Зокрема, депутат від фракції «Єдність» Яловий, неодноразово спійманий за кнопкодавством ще у попередньому скликанні, винайшов спосіб продовжити ганьбитися й далі.  Яловий попросив свого колишнього помічника (навіть не депутата!) проголосувати за свого колегу по фракції, який був відсутній на той час у залі.

Це помітили і, як наслідок, депутати скасували цілий робочий день і  розпочали розгляд порядку денного з першого питання. Чи є межа дурощам в українській політиці? Запитання риторичне.

1 місце: Ну і перша позиція, як завше, за чемпіоном не лише в боксі, а й у дурисвітстві. Столичний голова тримає форму і не втрачає позицій у нашому рейтингу, тому й цього тижня знову обіймає першу позицію. На засіданні Київської міськради Віталій Кличко заявив, що наступне засідання розпочне… з кнопкодавства. І це не жарт– вмикайте відео!

Далі буде.

Попередні дурощі: тут, туттуттуттуттуттуттуттуттуттуттуттуттуттуттут і тут.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ