Українська політика

Інформаційний Акцент продовжує знайомити своїх читачів не лише з новинами української політики, а й з її дурощами. Презентуємо черговий топ-5 у царині дурисвітства серед українських керманичів та народних обранців.

5 місце: тижневий рейтинг несподівано навіть для нас відкриває столичний керманич Віталій Кличко. П’яте місце він здобуває навіть не за черговий перл, а, як кажуть, «за заслуги» перед столицею. Так, днями на Бесарабській площі, в самісінькому середмісті Києва, внаслідок багаторічного недбальства прорвало труби і всю площу залило окропом.

Дармовий окріп?
Дармовий окріп?

Якщо Кличко навіть за центральною частиною не догледів, то що казати про окраїни міста, які потребують постійного контролю.  Але у будь-чому, навіть поганому, є свої позитиви – 5-та позиція, а не перша, як зазвичай.

4 місце, і знову в столиці. Після інциденту з голосуванням у Київській міськраді помічника депутата «призначали винних» недовго, бо за давньою українською традицією, у всьому як завше винен офірний цап. Після того, як секретаріат Київради зрозумів, що аж занадто багато уваги прикуто до проблеми і вийти сухими з води вже не вдасться – зроблено «хід конем».

За традицією у всьому винен офірний цап
За традицією у всьому винен офірний цап

Замість реального вивчення ситуації і покарання депутата, чия картка перебувала в залі за його відсутності, і покарання депутата, помічник якого голосував за іншого, вирішили пожертвувати пішаком і просто звільнили помічника. Мовляв, «фініта ля комедія» – винних покарано, справу закрито.

3 позиція на п’єдесталі дурисвітства дісталася президенту Порошенку, який чи то не встиг добре підготуватися до відкриття пам’ятника Григорію Сковороді в Любляні, чи просто з роками пам’ять уже не та.

Президенти відкривають пам'ятник Сковороді у Любляні
Президенти відкривають пам’ятник Сковороді у Любляні

На заході Гарант допустився кількох грубих помилок, плутаючи історичні факти. Порошенко чомусь вважає, що Сковорода народився в ХVІІ столітті замість XVIII і «заснував один із перших у східній Європі університетів», хоча відомо, що Сковорода не має жодного відношення до заснування навчальних закладів. Це відразу помітили користувачі соцмереж і першими звернули увагу на історичні ляпи Президента. Сідай, Петрику, три з мінусом!

2 місце: на другому місці дебютує народний «гроза і нічний страх» усіх мокселів нардеп Дмитро Ярош. Особа, візитівка якої страхає цілу РФ, чомусь абсолютно не переймається і не соромиться своїх прогулів сесійних засідань ВРУ. Ба більше, депутат вважає, що він один там нічого не вирішує і вчиняє чесно по відношенню до своїх виборців, так як попереджав, що на першому місці в нього завжди буде питання війни.

Ярош відвідав усього 5% засідань, а його депутатська активність одна з найнижчих
Ярош відвідав усього 5% засідань, а його депутатська активність одна з найнижчих

«Коли я не бачу необхідності перебувати там, то чого сидіти. Я не раз казав, що від окремого позафракційного депутата не залежить нічого. Ну, посиджу, послухаю, кнопку понатискаю. І що? Я цей час краще використаю якось корисніше», –  заявив Ярош в одному з інтерв’ю. Додамо, що будучи нардепом, Ярош відвідав 5% засідань, а його депутатська активність одна з найнижчих у цьому скликанні. Єдине залишається незрозумілим: навіщо людина з такими поглядами на діяльність парламенту та окремої особи депутата подавала свою кандидатуру? Навіщо мандат, пане Ярош?

1 місце: на першу сходинку видирається завжди різкий і нестриманий у висловлюваннях, нещадний до критики «фейсбук-міністр» Арсен Аваков. Але цього разу міністр потрапив в дурощі не завдяки опублікованим висловлюванням, а навпаки! Дізнавшись про перемогу Дональда Трампа на виборах в США, Аваков схопився і першим ділом побіг чистити фейсбучну стрічку свого акаунта – так би мовити, влаштував типову для силовика «зачистку»! Але пильні користувачі соцмережі встигли зафіксувати гнівні пости міністра на адресу, на той час, ще кандидата Трампа. Зокрема, в таких постах Аваков не добирав слів і мав сміливість називати Трампа небезпечним маргіналом.

Аваков першим ділом побіг чистити стрічку акаунта
Аваков першим ділом побіг чистити стрічку акаунта

У соцмережах висміюють поведінку міністра, розцінюючи це як прояв боягузтва і, взагалі, якось не «по-дорослому» вийшло! Але мусимо таки додати, що згодом, пан очільник усіх поліціянтів країни, вочевидь зрозумівши, що цей його крок помітила спільнота, набравшись мужності, відновив свій неоднозначний пост про переможця президентських виборів у США.

Попередні дурощі:

туттуттуттуттуттуттуттуттуттуттуттуттуттуттуттуттуттут і тут.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ