Депутати у парламенті
Депутати у парламенті

Робочий тиждень нардепів завершився – обранці народу насолоджуються заслуженими вихідними. Однак і вихідні не минають без уваги до українського парламенту, бо там багацько і тих, хто встигає не лише закони писати: бува, як скаже або утне щось таке, що згодом уся країна про це балакає.

Пропонуємо увазі читачів п’ятірку (на думку редакції ІА) найцікавіших подій та найоригінальніших заяв українських законописців за останній тиждень.

5-те місце дісталося представникові фракції «Народний фронт» Андрієві Тетеруку з його «гаремом» жінок. Проти Тетерука «повстали» 47 депутаток, які вимагають від нього складання повноважень нардепа. Причиною стала бійка «фронтовика» з Олександрою Кужель. Жіноча солідарність, як бачимо, працює на повну силу – відповідну заяву від імені групи жінок-нардепів озвучила представниця фракції «БПП» Ольга Червакова. Сам Тетерук заявив, що не має наміру добровільно складати мандат через конфлікт із Кужель, бо вважає, що його спровокували. Смілива заява – Тетерук, напевно, ще не знає, що собою являє група жінок, які прагнуть справедливості.

Жінки-депутати проти Тетерука
Жінки-депутати проти Тетерука

4-ту сходинку, на погляд ІА, посів іще один представник «Народного фронту» – Олег Кришин та його ініціатива заборонити здавати порожні пляшки з-під пива. Своє рішення нардеп аргументує тим, що дбає про здоров’я українців, а не про збільшення у заводів продажу пляшок. Цікавий момент: до депутатства О.Кришин був власником одного з найбільших в Україні склозаводів. Як кажуть, «Совпаденіє? Не думав…». Цей нардеп, схоже, на відміну від свого партійного патрона Яценюка, є справжнім електоральним «камікадзе», бо можна лише уявити, скільки виборців він втратить, якщо його ініціативу буде підтримано.

Олег Кришин
Олег Кришин

3-тє місце – за депутатом від фракції «Самопоміч» Єгором Соболєвим, який постраждав від колективізму однопартійців: через відмову фракції голосувати за поправки проти дискримінації секс-меншин (згодом таки проголосували – ред.) його власна дружина, відома телеведуча Марічка Падалко, вигнала Єгора з хати, мовляв, потрібно слухати і чути своїх виборців! Традиційній сімейній парі зичимо все-таки налагодили свої стосунки та завжди пам’ятати: «усе, що відбувається у Верховній Раді, там і залишається».

Єгор Соболєв та Марічка Падалко
Єгор Соболєв та Марічка Падалко

2-гу сходинку цього тижня виборює полум’яний лідер «Радикальної партії» Олег Ляшко. Вочевидь, через ухвалення законів проти сексуальної дискримінації депутат так «розхвилювався», що під час виступу з трибуни обмовився: говорячи про підвищення пенсійного віку для представниць прекрасної статті, 40-річних жінок головний «радикал» України назвав «бабами». Наразі спільної заяви від нардепів-жінок із цього приводу немає. Проте дехто передбачає, що Ляшко на пару з Тетеруком стануть колегами по нещастю і разом із торбинками жінок-депутатів «вилетять» із зали Ради.

Олег Ляшко
Олег Ляшко

1-ше, почесне місце, за оцінкою ІА, дісталося «політичному динозавру», колишньому чільнику режиму Януковича Сергію Ківалову. Вочевидь, тема прав ЛГБТ-спільноти нікого не лишила байдужим у Раді, а надто – Ківалова, бо депутати по-різному реагували на «анти дискримінаційні» поправки, і тільки «Підрахуй» стояв сам собі одинак і вербально ніяк не висловлював свою позицію. Проте думку народного депутата щодо прав представників сексменшин можна було простежити за його руками. Депутат від «Опозиційного блоку» тихенько пестив мікрофон (відео тут)… можливо, складав плани на вечір?

Сергій Ківалов
Сергій Ківалов

Людмила Гаврилюк для видання Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ