Над Атлантикою згорів російський супутник, який розробляли 15 років
Над Атлантикою згорів російський супутник, який розробляли 15 років

15 років роботи «Роскосмосу» – вилетіли у трубу. Над Атлантикою згорів російський супутник, який розробляли 15 років. Російський космічний апарат «Канопус-СТ» зійшов з орбіти, його уламки згоріли в щільних шарах атмосфери. Про це розповіло високопоставлене джерело в штабі Повітряно-космічних сил (ПКС) Росії, повідомляє ТАСС.

«Сьогодні вранці космічний апарат разом з блоком виведення «Волга» увійшли в атмосферу над південною частиною Атлантики. Вони повністю згоріли в щільних шарах атмосфери», – сказав співрозмовник агентства. Раніше міжвідомча комісія РФ визнала втрату супутника подвійного призначення після запуску 5 грудня. Його розробляли з початку 2000 років, а з 2011 року велося його активне доопрацювання та підготовка до запуску. «Канопус-СТ» розцінювався як апарат подвійного призначення, за допомогою якого військові могли здійснювати розвідувальну діяльність в океані, наприклад, обслуговувати підводні човни в зануреному стані. Він мав пропрацювати на орбіті 5 років.

Як відомо, це не поодинокий випадок втрати Росією космічних апаратів. Зокрема, як повідомляв Інформаційний Акцент, 28 квітня 2015 року з Байконуру стартувала ракета-носій «Союз-2.1а», яка не змогла вивести на розрахункову орбіту вантажний космічний корабель «Прогрес М-27М». 8 травня корабель некеровано зійшов з орбіти і згорів в щільних шарах атмосфери, його фрагменти впали у води Тихого океану. 16 травня ракета-носій «Протон-М» не змогла вивести на орбіту мексиканський супутник зв’язку. Російський вантажний корабель «Прогрес» мав підняти космічну станцію на кілька кілометрів, проте двигуни так і не запрацювали.

Читайте: «Фахівці» «Роскосмосу» прикріпили до ракети датчики догори дриґом

БЕЗ КОМЕНТАРІВ