Ахмет Давутоглу
Прем’єр-міністр Туреччини Ахмет Давутоглу заявив, що його країна має намір захистити сирійське Алеппо, назвавши це поверненням історичного боргу

За підтримки ВПС РФ, іранських сил і бойовиків ліванської «Хезболли» урядові війська сирійського диктатора Башара Асада підібралися до стратегічного для збройної опозиції міста Алеппо на півночі країни. Якщо урядові війська візьмуть місто в облогу і змусять повстанців здатися, опозиційний рух позбудеться рушійної сили.

Такої думки дотримується військовий аналітик приватної аналітичної компанії Stratfor Омар Ламрані, пише Голос Америки.

Російські ВПС вже кілька днів завдають безперервних ударів на півночі Сирії, змушуючи повстанців ховатися в тунелях і вирвах від вибухів. За словами одного з них, бойовий дух в середовищі опозиціонерів «катастрофічно падає», оскільки бійці, які протистоять режиму, вважають, що «Захід їх покинув».

У цій ситуації, як видається, Вашингтон не має наміру робити якісь суттєві кроки, йдеться в статті. У США є свій план гри, і він полягає в переговорах, стверджує Ламрані, зазначаючи, що зі зміцненням позицій сирійською армією привабливість політичного врегулювання в очах Асада порівняно з воєнним рішенням «стрімко падає».

Аналітик Stratfor вказує, що, хоча РФ і зазнає фінансових та людських втрат, її інвестиції, судячи з усього, можуть виправдатися – на шкоду сирійській опозиції та її прихильникам в особі коаліції на чолі зі США. Росіяни показують, що є потужною силою на Близькому Сході, вважає Ламрані, тоді як Захід втрачає там свої позиції під час гри в дипломатію.

Водночас прем’єр-міністр Туреччини Ахмет Давутоглу заявив про те, що його країна має намір захистити сирійське Алеппо, назвавши це поверненням історичного боргу.

«Ми повернемо наш історичний борг. Колись наші брати з Алеппо захищали наші міста – Шанліурфа, Ґазіантеп, Кахраманмараш, тепер ми захистимо героїчне Алеппо. За спиною його захисників уся Туреччина», – сказав він.

Також Давутоглу привернув увагу до ситуації на півночі Сирії, де щодня від бомбардувань гинуть невинні люди. Він акцентував увагу на тому факті, що біля кордонів Туреччини скупчилися десятки тисяч сирійців, які біжать від смерті і бомбардувань.

«Ми знаємо про те куди саме впала кожна бомба, скинута Росією. Ми відчуваємо біль Алеппо в своїх серцях», – наголосив турецький прем’єр.

Напередодні війська режиму відновили контроль над населеним пунктом Кфін, що за п’ять кілометрів від Тель-Ріфаата, вибивши терористів угруповання «Джебхат ан-Нусра». Бойові дії в цьому прикордонному з Туреччиною регіоні ведуть загони курдів, які звільнили від екстремістів за останні дні чотири селища – Дейр-Джамаль, Мараназ, Ез-Зіяр і Хрейбі.

Сирійські війська домоглися успіху і в північних околицях Латакії, де взяли під контроль населені пункти Ель-Хор, Рвейсат, Сувейді та Ваді-ель-Азрак. Армійські частини і ополченці оточують Кенсабу – останній укріпрайон.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ