дефолт
кономіку РФ чекає масштабна рецесія

Економіку Росії, яка побудована на експорті сировини, при ціні нафти у 50 доларів за барель чекає найглибша рецесія за останні 20 років. Про це пише ZN.UA із посиланням на агентство Bloomberg.

Падіння ціни на нафту перевірить оптимізм президента Росії Владіміра Путіна, який заявив, що найгірший етап економічної кризи вже пройдено. Для збалансування бюджету РФ необхідна ціна нафти 80 доларів за барель, але, за прогнозами центрального банку, ціна за барель «чорного золота» становитиме 60 доларів.

«Росія зіткнеться з рецесією або стагнацією в наступному році при ціні нафти у 50 доларів за барель. Це зробить необхідним скоротити витрати, зокрема, військові, та використовувати залишки резервного фонду», – сказав співробітник ING російський економіст Дмітрій Польовий. «Ми очікуємо скромне зростання економіки на 0,5% в 2016 році, але економіка може залишатися в рецесії при ціні нафти нижче $60 за барель», – сказала головний економіст російської філії Royal Bank of Scotland Group Plc Тетяна Орлова.

20 липня звіт Standard & Poor’s (S&P) передрік Росії дефолт за два-три роки через регіональні борги. Одним з таких найбільш проблемних регіонів у звіті називається Чукотка, де рівень заборгованості – 144% порівняно з прибутковістю. У червні Новгородська область перша з регіонів Росії допустила дефолт.

Читайте: Росія обігнала Ліван у списку країн з високою ймовірністю дефолту

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ