Динозавр
Вчені оцінили вік останків у 80-77 млн. років

Палеонтологи зі США описали новий вид рогатих динозаврів, рештки яких знайшли у штаті Юта. Вчені оцінили вік останків у 80-77 млн. років. Скам’янілості належать до підродини центрозаврин сімейства цератопсид, повідомляє PloS ONE.

Зазначається, що у ящера були два великих загнутих уперед шипа, відростки від задньої частини шийного щита. На кожному з них була своєрідна канавка, яка йшла від основи до кінчика шипа, функція якої наразі невідома.

Дослідники наголошують, що такий динозавр був 6-8 метрів завдовжки і важив 1-2 тонни. Тварини жили на нашій планеті наприкінці крейдяного періоду.

Нагадаємо, крейдяний період є останньою епохою, яка завершила мезозойську еру. Він змінив юрський, за розрахунками геологів, десь близько 145 мільйонів років тому і тривав вісімдесят мільйонів років, після чого почався третинний період вже іншої, кайнозойської, ери – «епохи нового життя».

Свою назву ця досить тривала стадія розвитку Землі отримала у зв’язку з тим, що залишила нам у спадок потужні поклади крейди, піску. 

Читайте: Динозаври-тераподи висиджували яйця, ніби вправні квочки, – вчені

БЕЗ КОМЕНТАРІВ