Варязькі печери
Варязькі печери зовсім заваляться, якщо їх не законсервувати, вважають геологи

Варязькі печери, що є частиною Дальніх печер Києво-Печерської Лаври, яка належить до пам’яток ЮНЕСКО, потрібно або відновити, або законсервувати шляхом засипання. В іншому разі Київ втратить пам’ятку назавжди. Про це заявила депутат Київради Тетяна Меліхова, передає Українська правда.

«Жодні роботи стосовно покращення стану Варязьких печер, попри чинну Програму з їхнього збереження, не ведуться. Аварійні Варязькі печери зовсім заваляться, якщо їх хоча б не законсервувати», – зазначила Меліхова з посиланням на активіста-геолога, який багато років домагається реставрації печер.

Вона нагадала, що ще на 35-й сесії ЮНЕСКО у травні 2011 року Україні висунули вимоги щодо необхідності зберегти печери.

Згідно з концепцією Програми збереження Варязьких печер на 2012-2014 роки, вартість виконання першочергових протиаварійних реставраційно-консерваційних робіт становить близько 1,5 мільйона гривень, а загальна вартість робіт з реставрації складає близько 10 мільйонів гривень.

Депутат наголосила, що звернулася до Мінкультури та Києво-Печерського національного історико-культурного заповідника з проханням надати інформацію про стан виконання запланованих робіт в рамках затвердженої Програми збереження Варязьких печер.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, попри будівництво на вул. Гончара, 17-23, ЮНЕСКО таки залишила Софію Київську та Києво-Печерську лавру в списку об’єктів Всесвітньої спадщини.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ