Пам’ятник польським жертвам Голодомору
У Варшаві планують встановити пам’ятник жертвам Голодомору

Пам’ятник польським жертвам Голодомору в Україні планують встановити у Варшаві. Про це заявив голова комісії Сейму з питань співпраці з поляками за кордоном Міхал Дворчик, інформує Укрінформ.

За оцінками експертів, під час Голодомору в Україні загинули 80 тисяч поляків. Утім, про це ніхто не згадує, наголосив Дворчик та закликав інституції культури й науки розпочати вивчення цього злочину: «Хочемо знайти (для пам’ятника, – ред.) гідне місце, ймовірно у Варшаві. Але пошуки місця ще не розпочалися».

Як повідомляв Інформаційний Акцент, за даними Інституту демографії, майже чотири мільйони українців померли в 1932-34 роках від голоду. У ці роки Україна не дорахувалася 600 тисяч немовлят. Демографи дослідили, що через високу смертність жінок та ризики для вагітності за ці роки не народилися саме стільки дітей. Окрім того, жертвами Голодомору стали понад мільйон дітей віком до 10 років.

Як відомо, Голодомор 1932–1933 років – акт геноциду українського народу, вчинений керівництвом ВКП(б) та урядом СРСР у 1932–1933 роках шляхом організації штучного масового голоду, що призвів до багатомільйонних людських втрат у сільській місцевості на території Української СРР та на Кубані, переважну більшість населення якої становили українці. Злочин спричинений свідомими та цілеспрямованими заходами вищого керівництва Радянського Союзу та Української СРР на чолі зі Сталіним, розрахованими на придушення українського національно-визвольного руху і фізичного знищення частини українських селян.

Читайте: Пам’ятник жертвам Голодомору в Україні встановили у центрі Вашингтона

Інформаційний Акцент

  • Патриот

    А кто поставит памятник русским жертвам голодомора? В России в 1932-1933 годах от голода погибло до 10 млн. человек! Пока два сраных “русских” – Джугашвили и Берия с хохлами сало жрали, в России и в Казахстане люди умирали с голоду.