1
На думку голови Спілки українців, руйнування пам’ятника – це не хуліганська витівка, а провокація

Невідомі розбили одну з двох плит пам’ятника солдатам Української Повстанської Армії (УПА) і місцевим жителям села Молодичі на місці колишнього греко-католицького кладовища на сході Польщі. Про це повідомляє Польське радіо.

На думку голови Спілки українців Петра Тими, руйнування пам’ятника в Молодичах – це не «хуліганська витівка, а класична провокація». Він нагадав, що торік були знищені аналогічні пам’ятники, зокрема, в Радружі, Грущовицях і Вежбіці.

«Усі ці акти вандалізму були записані на відео, і їх можна переглянути в Інтернеті, зокрема на сайті novorossia.today. Також вони підписані представниками націоналістичної організації Obóz Wielkiej Polski (Табір Великої Польщі, – ред.). Я вважаю, що це вчинки, натхненні Росією. Усе це робиться в інтересах Росії, яка хоче посварити поляків і українців», –наголосив Тима.

2Пам’ятник у Молодичах складається з двох плит, одна з яких – на честь солдатів УПА, загиблих у 1945-1947 роках, – була зруйнована. Другу меморіальну таблицю встановлено на честь парафіян церкви в Молодичах, які трагічно загинули в 1945-1947 роках.

Водночас поліція Підкарпатського воєводства досі не отримала повідомлення про руйнування пам’ятника.

Голова Спілки українців у Польщі зазначив, що питання пам’ятників у Польщі «штучно підживлюється». Він також наголосив, що звернеться із цього приводу до міністра внутрішніх справ із листом, в якому вимагатиме «більшої ефективності від поліції», а також закликатиме до скликання парламентської комісії з питань національних і етнічних меншин.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ