У центрі Вашингтона встановили пам’ятник жертвам Голодомору в Україні
У центрі Вашингтона встановили пам’ятник жертвам Голодомору в Україні

У центрі Вашингтона, неподалік від Капітолію, встановили пам’ятник жертвам Голодомору 1932-1933 років в Україні, передає УНІАН.

У 2006 році Конгрес США надав уряду України дозвіл збудувати на федеральній землі округу Колумбія пам’ятник жертвам Голодомору 1932-1933 років в Україні. Відтоді тривала робота над реалізацією проекту, над яким уряд України працював у тісній співпраці з українською громадою США.

Урочисте відкриття пам’ятника жертвам Голодомору планується провести 7 листопада.

Зазначимо, у січні у польському місті Люблін відкрили й освятили пам’ятник жертвам Голодомору в Україні 1932-1933 років. Камінь має вигляд буханця хліба, оскільки саме хліба найбільше потребували люди, які голодували. Пам’ятник спорудили завдяки старанням українців Польщі з товариства «Спільне коріння».

Як відомо, Голодомор 1932–1933 років – акт геноциду українського народу, вчинений керівництвом ВКП(б) та урядом СРСР у 1932–1933 роках, шляхом організації штучного масового голоду, що призвів до багатомільйонних людських втрат у сільській місцевості на території Української СРР та на Кубані, переважну більшість населення якої становили українці. Злочин спричинений свідомими та цілеспрямованими заходами вищого керівництва Радянського Союзу та Української СРР на чолі зі Сталіним, розрахованими на придушення українського національно-визвольного руху і фізичного знищення частини українських селян.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ