Пам’ятники вождям тоталітаризму
Пам’ятники діячам партійних і репресивних органів СРСР мають демонтувати

Демонтовані пам’ятники тоталітаризму можуть переселитися на територію Музею народної архітектури й побуту в Пирогові під Києвом. Про це повідомили в Міністерстві культури України, передає Радіо Свобода.

За словами міністра культури В’ячеслава Кириленка, пам’ятники діячам партійних і репресивних органів СРСР мають демонтувати відповідно до закону  «Про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки».

Кириленко нагадав, що Міністерство культури ініціювало створення Музею тоталітаризму. Над концепцією музею, за його словами, зараз працює робоча група з фахівців і представників громадських об’єднань. «Практична робота триває, але вже зараз є готовність показати один з візуальних аспектів тієї епохи – численні пам’ятники радянських вождів, скинуті хвилею демократичного європейського протесту українців. Зокрема, Національний музей побуту і архітектури вже готовий надати території для розміщення пам’ятників Леніну й іншим радянським провідникам», – сказав міністр.

Нагадаємо, 15 травня Президент України Петро Порошенко підписав закон, який забороняє пропаганду комуністичного і нацистського режимів, а також їхньої символіки в Україні. Цей документ парламент України ухвалив 9 квітня.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ