Пан Ґі Мун
Пан Ґі Мун заявив, що Росія має «відіграти критично важливу роль» у вирішенні конфлікту в Україні

Між Україною та ООН назріває дипломатичний скандал. Генсек організації Пан Ґі Мун не відмовлятиметься від своїх слів, сказаних під час Петербурзького міжнародного економічного форуму, про роль Росії у врегулюванні міжнародних питань, зокрема, конфлікту в Україні. Про це агентству The Associated Press розповів офіційний представник генсека Стефан Дюжаррік.

У тексті виступу Пан Ґі Муна в Росії, який розповсюдили в ООН, він заявляє, що Росія, як постійний член Ради безпеки з правом вето, має «відіграти критично важливу роль» у вирішенні «нагальних глобальних питань – від завершення конфліктів в Україні та Сирії до захисту прав людини і контролю за непоширенням зброї масового знищення».

При цьому промова генерального секретаря на сайті ООН доступна, проте, в ній немає висловленої ним думки щодо ролі Росії у врегулюванні українського конфлікту.

Постійний представник України при ООН Володимир Єльченко заявив, що не може зрозуміти, як керівник ООН «може говорити речі, які є по суті похвалою ролі Росії в залагодженні конфлікту в Україні, в той час як Росія є головним гравцем в агресії проти України, в підтримці цього конфлікту в розпеченому стані».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ