Малкольм Тернбул
Згадка імені Малкольма Тернбулла у зв’язку з опублікуванням панамських документів не викликала ажіотажу в австралійському уряді

На початку 90-х років минулого століття нинішній австралійський прем’єр Малкольм Тернбулл був керівником офшорної компанії, через яку здійснювалося виведення капіталу із золотого родовища Сухий Лоґ у Сибіру, передає Australian Financial Review.

Дані про минулу діяльність Тернбулла стали відомі після оприлюднення панамських документів. Австралійський політик лише виконував свою роботу і керував штатом співробітників підпорядкованого йому офшорного фонду. І про те, що юридичні питання компанії вела фірма Mossack Fonseca, стало відомо лише зараз.

У ті часи Малкольм Тернбулл ще не думав про запаморочливу політичну кар’єру. Разом з колишнім прем’єром австралійського штату Новий Південний Уельс Невіллом Реном вони керували компанією Star Technology Services, яка була «дочкою» головної австралійської Star Mining NL.

Власник компанії – заповзятливий джентльмен з Австралії Йен Макніл – разом дружиною російського походження Людмилою Мельникофф в 1992 році почали співробітництво з російською комерційною структурою LenaGold і досягли домовленості щодо сумісного бізнесу, частка в якому Йена Макніла становила трохи менше 35 відсотків. Обидва партнери були повністю задоволені співпрацею.

В кінці 1993 року Макніл продав компанію австралійському підприємству, після чого в її керівництві з’явилися Тернбулл і Рен.

Згадка імені нинішнього австралійського прем’єра у зв’язку з опублікуванням панамських документів не викликала ажіотажу в австралійському уряді. Представник юридичного департаменту заявив, що даний факт лише свідчить про попереднє місце роботи політика і жодним чином не вказує на участь Тернбулла у протиправній діяльності.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ