Тимошенко
У прес-службі Юлії Тимошенко звинувачення відкидають

В Mossack Fonseca можуть зберігатися документи, що свідчать про фінансові махінації, пов’язані з Юлією Тимошенко та Павлом Лазаренком. Про це йдеться в ордері на обшук, який був серед оприлюднених панамських документів, пише Українська правда.

Згідно з матеріалами, влада Віргінських островів 12 червня 1998 року дала ордер на обшук у приміщеннях компанії Mossack Fonseca у пошуках документів, пов’язаних з компанією Bassington Ltd. Сам обшук здійснили того ж дня.

У ордері вказано, що у приміщеннях компанії Mossack Fonseca можуть зберігатися записи, файли, чеки та інші документи і кореспонденція щодо інформації про транзакції, пов’язані з Bassington Ltd, Юлією Тимошенко, Олександром Тимошенком, Петром Кириченком, Олександром Гравцем, Павлом Лазаренком та іншими особами.

Цим ордером було надано дозвіл місцевим правоохоронцям на обшук із застосуванням сили за необхідності. У ході обшуку було вилучено документи щодо діяльності Bassington Ltd.

За даними Süddeutsche Zeitung через Bassington Ltd Лазаренко міг отримувати гроші від колишньої прем’єрки Юлії Тимошенко за сприяння газовій компанії, яку та очолювала.

Речник Тимошенко у відповіді на запит видання заперечив будь-які її зв’язки з Bassington Limited і наголосив, що вона «ніколи не пересилала нелегальних грошей Павлу Лазаренку чи пов’язаним із ним фірмам».

Нагадаємо, десятки ЗМІ по всьому світу опублікували матеріали про власників великих офшорів, ґрунтуючись на даних «Панамського архіву» – збірки документів про офшорні схеми фірми з Панами Mossack Fonseca. В оприлюднених документах фігурують десятки колишніх і нинішніх лідерів держав, політиків та багатих і впливових бізнесменів.

Серед українців – президент Петро Порошенко, колишній прем’єр-міністр Павло Лазаренко, мер Одеси Генадій Труханов, колишні та нинішні народні депутати.

У самій Mossack Fonseca «злив» архіву назвали «кримінальним злочином», а прокуратура Панами наразі проводить власне розслідування і обіцяє «нульову толерантність» порушникам.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ