1419489194-3300
Водночас Франциск наголосив, що «аборт – це тяжкий гріх, що перериває невинне життя»

Папа Римський Франциск дозволив всім священикам Римсько-католицької церкви відпускати гріх за вчинений аборт. Раніше таке право мали тільки єпископи та головні духівники. Про це йдеться в апостольському листі понтифіка.

«Відтепер я надаю всім священикам право відпускати гріх аборту. Я хотів би ще раз твердо повідомити, що аборт – це тяжкий гріх, що перериває невинне життя. Однак водночас я можу і повинен стверджувати, що немає такого гріха, який не може осягнути милосердя Бога, коли покаянне серце шукає його прощення», – написав понтифік.

Апостольські листи – це документи, що випускаються Папою Римським за фактом закінчення або початку будь-яких значущих для церкви подій.

Згідно з ученням Римсько-католицької церкви, ті, хто чинить гріх аборту, автоматично відлучаються від церкви, поки не отримають відпущення гріхів на сповіді від єпископа або головного духівника. Однак у більшості єпархій єпископи делегували право відпускати гріх аборту парафіяльним священикам.

Раніше право прощати гріх аборту поширювалося на всіх католицьких священиків указом Папи, чинність якого було приурочено до початку Ювілейного Святого року милосердя у Ватикані та тривало з 8 грудня 2015 року до 20 листопада 2016 року. Своїм указом від 21 листопада 2016 року Папа продовжив дію цього права безстроково.

Як відомо, у жовтні 2016 року Польщу сколихнули масові акції  на знак протесту проти законопроекту про повну заборону абортів. Тисячі людей вийшли на вулиці польських міст. Демонстрації змусили польську владу прислухатися до думки народу та відмовитися від законопроекту про заборону переривання вагітності. 

Своєю чергою, патріарх Кіріл також підписав петицію за заборону абортів в Росії, а також звернувся до уряду з закликом вивести аборти із системи обов’язкового медичного страхування в країні.

УПЦ Московського патріархату також затвердила звернення про повну заборону абортів в Україні. Там  вважають, що це покращить демографічну ситуацію. Також в УПЦ МП розкритикували сурогатне материнство, мовляв, це «перекручує саме поняття матері». Церква збирається ініціювати збір підписів серед вірних щодо заборони абортів та ініціювати слухання у Верховній Раді з цього питання.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ