572ca95d9725d
Голову римсько-католицької церкви удостоїли престижної нагороди за «надзвичайний внесок і прихильність до миру, взаєморозуміння і милосердя»

Цьогорічним лауреатом престижної європейської премії імені Карла Великого став Папа Римський Франциск. Про це повідомляється у Twitter Європарламенту, передає LB.ua.

Традиційно цю нагороду вручають у німецькому місті Аахен, де похований Карл Великий. Але цього року для понтифіка зробили виняток – церемонія пройшла у Ватикані.

У церемонії нагородження переможців взяли участь Мартін Шульц – президент Європейського парламенту, Жан-Клод Юнкер – президент Європейської Комісії, Дональд Туск – президент Європейської ради.

Понтифік став 58-м лауреатом премії і другим Папою (після Івана Павла II 2004 року), який отримав нагороду за внесок у європейську єдність.

У своїй промові Франциск закликав політиків зводити мости, а не будувати стіни, і розповів про Європу своєї мрії.

За словами понтифіка, спогади про минуле «звільнять нас від сьогоднішньої спокуси домагатися негайних результатів, зводячи на хиткому піску», що може призвести до «швидких і короткострокових політичних вигод, але не сприяти реалізації потенціалу людства».

«Я мрію про Європу, де бути мігрантом не злочин, а заклик до великих звершень в інтересах усього людства», – заявив він.

Як відомо, премія імені Карла Великого з 1950-го щороку присуджується німецьким містом Аахен особам, які зробили великий внесок в об’єднання Європи. Традиційно вручається у свято Вознесіння на церемонії у Коронаційній залі ратуші Аахена. Лауреати Премії Карла Великого нагороджуються спеціальною грамотою, медаллю та символічною нагородою у 5 тис. євро. Минулорічним лауреатом премії став президент Європарламенту Мартін Шульц.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ