Помідори
Ученим вдалося отримати 0,3 вата електроенергії від переробки 10 міліграмів томатних відходів

Зіпсовані помідори – нове альтернативне джерело енергії. Американським дослідникам вдалося розробити мікробний паливний елемент, який і дав можливість максимально користуватися харчовими відходами, пише Naked Science.

Він використовує бактерії, які окислюють м’якуш дефектних плодів, що, своєю чергою, створює струм. Процес окислення, викликаний бактеріями, звільняє електрони, які фіксуються в паливному елементі й стають джерелом електроенергії.

Науковці наголошують, що цей процес підходить тільки для томатного соку, оскільки основну роль відіграє лікопін – пігмент, що надає помідорам червоного кольору. Саме він стимулює генерацію електричних зарядів.

Наразі, вченим вдалося отримати 0,3 вата електроенергії від переробки 10 міліграмів томатних відходів. Проте, вони впевнені, що незабаром зможуть збільшити її в рази, зробивши одним з основних альтернативних джерел енергії.

Американські дослідники вважають, що завдяки енергії з томатних відходів, можна буде протягом 90 днів забезпечити роботу найбільшого парку розваг Disney World у Флориді.

Читайте: В Ісландії вітряки вироблятимуть електроенергію на автобусних зупинках

БЕЗ КОМЕНТАРІВ