kredy-t
Згідно із документом, споживач має бути проінформований про реальну (а не номінальну) відсоткову ставку

Верховна Рада України ухвалили у другому читанні та в цілому закон про споживче кредитування. Документ підтримали 247 народних депутатів, повідомляє Інтерфакс-Україна.

«Законом передбачено створити механізм споживчого кредитування, який забезпечить захист прав та законних інтересів як споживачів, так і кредитодавців у цій сфері, створить належне конкурентне середовище на фінансовому ринку, підвищить рівень довіри населення до нього, забезпечить сприятливі умови для розвитку економіки», – йдеться у пояснювальній записці.

Закон регулює відносини між кредитодавцями, кредитними посередниками та споживачами під час надання послуг споживчого кредитування.

Згідно із документом, споживач має бути проінформований про реальну (а не номінальну) відсоткову ставку. Тобто вказувати реальні відсотки повинні як в рекламі, так і в укладених договорах.

Автори законопроекту пропонують заборонити рекламу нульових процентних кредитів та кредитів без документального підтвердження фінансового стану позичальника.

Законопроект пропонує законодавчо закріпити обов’язок банку або іншої фінансової установи проводити оцінку кредитоспроможності позичальника; врегулювати діяльність кредитних посередників; а також змінити черговість погашення вимог за договором про споживчий кредит: у першу чергу, буде виплачуватися сума простроченого боргу, у другу – поточні платежі «тіла кредиту» і відсотки, в третю – суми штрафних санкцій (за чинною редакцією Цивільного кодексу України основна сума боргу (тіло кредиту) сплачується у третю чергу, а штрафні санкції в другу).

Проект закону також пропонує врегулювати питання надання додаткових і супутніх послуг з договорів споживчого кредитування.

Дія закону поширюється на всі споживчі кредити, тобто на кредити: для особистих цілей, сімейних потреб та не охоплює кредити для підприємницьких цілей.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ