Парубій
Парубій вважає більшість депутатів «працездатними, відданими та ідейними людьми»

Голова Верховної Ради Андрій Парубій пропонує збільшити кількість пленарних тижнів роботи парламенту та штрафувати нардепів за прогули засідань, пише Newsru.com.

«Пропозиція полягає в тому, щоби замість двох пленарних тижнів мали три пленарні тижні на місяць. І, відповідно, збільшиться кількість днів, коли депутати матимуть змогу ухвалювати рішення», – розповів спікер у п’ятницю під час представлення своїх пропозицій змін до регламенту Верховної Ради.

Пленарні тижні пропонується зробити «змішаними», коли в понеділок з 11.00 до 14.00 відбуватиметься День уряду, а з 16.00 до 18.00 – робота в комітетах, тимчасових слідчих комісіях, депутатських фракціях (групах).

По вівторках роботу передбачається залишити у звичному режимі: з 10.00 до 14.00 – ранкове пленарне засідання, з 12.00 до 12.30 – перерва, а з 16.00 до 18.00 – вечірнє засідання.

У середу пропонується з 10.00 до 16.00 проводити роботу в комітетах, тимчасових спеціальних і тимчасових слідчих комісіях, депутатських фракціях (групах), а з 16.00 до 18.00 – засідання Ради комітетів.

У четвер – роботу проводити в такому ж режимі, як і у вівторок, але без жодних перерв. Так, замість півгодинної перерви, з 12.00 до 12.30, відбуватиметься оголошення депутатських запитів.

У п`ятницю з 10.00 до 15.00 – робота в комітетах, тимчасових спеціальних комісіях і тимчасових слідчих комісіях, депутатських фракціях (групах); з 15.00 до 16.45 – засідання Погоджувальної ради.

Крім того, з наступного пленарного тижня народним депутатам зніматимуть зарплату за невідвідування засідань, повідомив Парубій.

За його словами, часто буває складно «переконати депутатів працювати». Водночас, на переконання Парубія, більшість депутатів є «працездатними, відданими та ідейними людьми». Спікер додав, що фракції і апарат парламенту вже передали список депутатів, яких найчастіше немає на засіданнях.

Як відомо, У березні Верховна Рада взяла за основу Рекомендації Місії Європарламенту щодо покращення роботи українського законодавчого органу. За словами Андрія Парубія, першим кроком до підвищення ефективності роботи Ради мають стати зміни до її регламенту.

Читайте: Парламентарям не цікаві питання оборони й духовності – нардепи прогулюють засідання комітетів

БЕЗ КОМЕНТАРІВ