MIAMI - JUNE 22: Fernando Esterlich a Customs and Border Protection officer checks passports at the passport control booth as people enter the United States through the Miami International Airport June 22, 2007 in Miami, Florida. The Bush administration on Wednesday postponed for at least six months a requirement that Americans returning by land or sea from Canada, Mexico and Caribbean nations must carry passports.The rule, due to go into effect in January 2008, will be delayed until the summer of that year. (Photo by Joe Raedle/Getty Images) *** Local Caption *** Fernando Esterlich
Право виїзду нардепів за кордон пропонують обмежити в разі зняття депутатської недоторканості

Верховній Раді пропонують уточнити порядок виїзду народних депутатів за кордон у випадку надходження подання Генерального прокурора щодо зняття недоторканності. Законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо порядку виїзду з України народних депутатів України» з’явився на офіційному сайті ВР.

Авторами документа виступили парламентарії від фракції «Блок Петра Порошенка» Вадим Денисенко, Дмитро Лубінець та Ірина Суслова.

Наразі текст проекту закону на сайті Ради відсутній, а в графі «Дата та стан проходження» вказано, що його «передали на розгляд керівництву».

Водночас, у прес-службі БПП зазначили, що автори законопроекту пропонують обмежити право народного депутата виїзду за кордон у разі надходження до ВР подання Генеральної прокуратури про зняття депутатської недоторканості.

«Ми добре пам’ятаємо історію Клюєва й Онищенка, що є яскравими прикладами проблеми втечі нардепів-корупціонерів за кордон. Ми розуміємо, що Конституцію змінювати довго і малореально, тому «Антипопулісти» (депутатське об’єднання, – ред.) запропонували варіант, як бути з цим питанням. Він полягає в тому, що, якщо є подання Генпрокуратури про зняття недоторканності з народного депутата, то законом обмежується право його виїзду за межі України, причому інші права не обмежуються», – цитує прес-служба Денисенка.

Парламентарій також не виключає, що ухвалення законопроекту супроводжуватиметься спротивом частини нардепів.

Як повідомлялося, 22 червня НАБУ та САП викрили організаторів схеми з розкрадання коштів під час видобутку та продажу природного газу в межах договорів про спільну діяльність з ПАТ «Укргазвидобування», в результаті якої державі було завдано збитків на суму близько 3 млрд грн.

5 липня з народного депутата Олександра Онищенка Верховна Рада зняла депутатську недоторканність, Рада дозволила його затримання й арешт, однак він чкурнув до Австрії.  Ще до ухвалення рішення парламентом виїхав у Росію.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ