Лужков
Юрій Лужков взявся за імпортозаміщення

Колишній мер столиці Росії Юрій Лужков взявся за імпортозаміщення: він планує запустити виробництво аналогів пармезану, рокфору, моцарели та інших сирів, які виготовляють у країнах, що потрапили під продуктові санкції, передає ТСН.

Екс-мер Москви на сьогодні займається сільським господарством в Калінінградській області. Він бере майстер-класи у зарубіжних сировиробників, зокрема, нідерландських, шукає найбільш відповідні варіанти для виробництва. З назвою сиру колишній столичний голова майже визначився – «Лужковський» або на честь дружини «Єлєна» – під однією з цих назв сорт сиру буде запатентовано. «Закваски будуть оригінальними, але смак – як у західних аналогів, в такому разі і запатентувати можна буде. У нас вже є корови – 10 голів, але для того, щоби налагодити виробництво, необхідно як мінімум ще стільки ж, а також 40 кіз», – розповів Лужков. Лужков планує спочатку поставляти свій сир в магазини Калінінградської області, потім – вийти на Москву, а пізніше – і на всю Росію.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 22 червня Європейський Союз ухвалив рішення, яким продовжив економічні санкції для Росії до 31 січня 2016 року. Зокрема, санкції стосуються доступу до європейського ринку для окремих російських банків і компаній, торгівлі зброєю і товарами подвійного призначення, а також експорту певних технологій, пов’язаних з енергетичним сектором.

25 червня уряд РФ затвердив новий список товарів з США, країн Євросоюзу, Канади, Австралії та Норвегії, що потрапили під ембарґо. 29 липня сайт Євросоюзу повідомив, що Чорногорія, Албанія, Ісландія, Ліхтенштейн, Норвегія та Україна підтримали продовження економічних санкцій Євросоюзом щодо Росії.

Росія вирішила боротися з поставками санкційних продуктів радикально. Знищення продуктів з країн Заходу, що потрапили під ембарґо, почалося 6 серпня. Згідно з указом Президента РФ Владіміра Путіна, знищувати продукти дозволяється «будь-яким доступним способом». Перші фото і відео того, як сотні тонн продуктів тиснуть бульдозером, спровокували громадське обурення громадян Росії. Пізніше глава асоціації текстильників РФ попросив Путіна дозволити знищувати ще й «контрабандний» одяг з ЄС.

Читайте: Битва «Путін проти сиру» спричинила ажіотаж серед інтернет-користувачів (фото)

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ