Реджеп Таїп Ердоґан
Правляча партія Туреччини перемогла за підсумками дострокових виборів

Прем’єр-міністр Туреччини Ахмет Давутоглу оголосив про перемогу на дочасних парламентських виборах правлячої Партії справедливості та розвитку (ПСР) Президента Реджепа Таїпа Ердоґана. Як повідомляє ВВС, за підсумками підрахунку 99% голосів виборців ПСР набрала 49,4% голосів, що забезпечує їй більшість – 316 місць – у парламенті і дає змогу сформувати однопартійний уряд.

До парламенту також проходять лівоцентристська Народно-республіканська партія (25,4% голосів), націоналістична Партія національного руху (11,9%) і прокурдська Партія демократії народів (10,7%).

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоґан заявив в понеділок, що громадяни країни, проголосувавши на дострокових парламентських виборах у неділю, підтримали «єдність і цілісність» Туреччини. «Наші люди ясно продемонстрували на виборах 1 листопада, що будь-яким розбіжностям вони воліють дію і розвиток», – зазначив Президент, підкресливши, що проголосувавши громадяни продемонстрували прагнення до «єдності і цілісності» Туреччини.

Раніше попередні повідомлення про ймовірну перемогу партії Ердоґана спровокували заворушення в країні. Турецька поліція застосувала сльозогінний газ і водяні гармати проти незадоволених результатами голосування в місті Діярбакир. За даними АР, конфлікт виник біля штаб-квартири прокурдської Партії демократії народів незабаром після опублікування ЦВК попередніх підсумків виборів.

Дострокові парламентські вибори були оголошені в Туреччині у зв’язку з тим, що за результатами минулих 7 червня чергових виборів до парламенту в країні не вдалося сформувати коаліційний уряд. Тоді перемогла правляча помірковано консервативна Партія справедливості і розвитку (ПСР), отримавши 40,8% голосів, однак вона вперше з 2002 року втратила парламентську більшість і не змогла самотужки сформувати уряд. Чинний Прем’єр-міністр Ахмет Давутоглу як лідер партії, що перемогла, отримав мандат на формування уряду, але не зміг цього зробити у відведений конституцією країни 45-дневний термін.

Читайте: Ердоґан знайшов важелі впливу на Путіна – газ та будівництво АЕС

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ