У «БПП» вважають, що Росія зробить симетричну відповідь на запровадження віз

Найбільша фракція в парламенті – пропрезидентський «Блок Петра Порошенка» – не голосуватиме за запровадження візового режиму з Росією. Про це заявив народний депутат від «БПП» Олексій Гончаренко, інформує прес-служба партії.

«Наша фракція на засіданні ухвалила рішення не голосувати за постанову про запровадження візового режиму з РФ. Є кілька причин для цього», – зазначив він.

«По-перше, ми – проурядова фракція, отже, ми не можемо ухвалювати рішення без спілкування з урядом. Є позиція міністра закордонних справ, який аргументує, що це неправильно робити, що ми для цього не підготовлені. По-друге, в нас є мільйон українців, які працюють в Росії та заробляють гроші для своєї родини», – заявив Гончаренко.

За словами нардепа, Росія зробить симетричну відповідь на запровадження віз: «А відтак, буде перекрита для багатьох українців можливість відвідувати РФ з метою заробітку. Це питання потребує зваженості та обережності. Емоції не повинні домінувати під час ухвалення цього рішення».

Водночас фракції «Народний фронт», «Батьківщина», «Самопоміч», «Радикальна партія» планують голосувати за скасування «безвізу» з Росією.

«Опозиційний блок» традиційно виступив проти. Голова фракції Юрій Бойко заявив, що політсила не голосуватиме за ухвалення цієї ініціативи.

Як відомо, питання запровадження візового режиму з РФ вже неодноразово обговорювали і в українському політикумі, і в суспільстві. Єдиної думки щодо цієї ініціативи немає. Зокрема, міністр закордонних справ Павло Клімкін заявив про необхідність прогнозу і вивчення ризиків, які можуть виникнути в разі скасування «безвізу» з Росією.

Водночас, після затримання та арешту в Росії українського журналіста Романа Сущенка спікер Верховної Ради Андрій Парубій заявив, що не виключає розгляду питання про запровадження візового режиму з РФ і розширення санкцій.

6 жовтня парламент має розглянути розглянути це питання.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ