Íàðîäíûå äåïóòàòû Óêðàèíû âî âðåìÿ çàñåäàíèÿ Âåðõîâíîé Ðàäû Óêðàèíû, â Êèåâå, 20 ñåíòÿáðÿ 2016 ã. Ôîòî ÓÍÈÀÍ
Парламент розглядає питання звільнення суддів

29 вересня Верховній Раді таки вдалося проголосувати за звільнення низки суддів, які ухвалювали неправосудні рішення щодо активістів Майдану. У залі з цього питання тривало активне обговорення, лунали звинувачення від фракцій на адресу одна одної, а «Опоблок» узагалі не брав участь у голосуванні, пише Українська правда.

Раді вдалося звільнити Ігоря Кожухова та Аллу Домарацьку, а також суддю Печерського суду Світлану Волкову, яку звинувачують у винесенні незаконного рішення про звільнення з-під варти колишнього командира спецроти «Беркута» Дмитра Садовника. Суддю Вищого господарського суду Віктора Татькова звільнили в порядку люстрації.

Депутат від «Опоблоку» Василь Німченко заявив, що, згідно із законодавством, суддів мають за три дні попередити про виклик до Верховної Ради з приводу звільнення. Цієї норми не дотримались, тож, суддів немає в сесійній залі.

Водночас народний депутат від «Народного фронту» Леонід Ємець зазначив, що двох днів цілком достатньо для того, щоби дістатись на засідання Верховної Ради «навіть з Анталії».

Депутати розглядають постанови щодо кожного судді окремо в порядку реєстрації. Одностайності в сесійній залі немає.

Голова парламенту Андрій Парубій кілька разів ставив на голосування постанови про звільнення ще чотирьох суддів, що порушили присягу та вчинили злочини проти активістів Євромайдану. Водночас, попри вмовляння спікера, нардепам так і не вдалось звільнити всіх одіозних суддів.

Парубій учергове надав слово головам фракцій та заявив, що не закриє засідання, поки всі рішення не будуть ухвалені.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ