ПАРЄ позбавила РФ права голосу
Сесія ПАРЄ відкрилася 22 червня і триватиме до 26 червня

Парламентська Асамблея Ради Європи (ПАРЄ) продовжила до січня 2016 року санкції проти делегації Російської Федерації, ухвалені 29 січня. За відповідне рішення у середу, 24 червня, проголосували 128 з 152 делегатів, передає РБК-Україна.

Як наголошується в резюме до проекту резолюції, моніторинговий комітет ПАРЄ висловлює жаль у зв’язку з очевидною відсутністю прогресу у виконанні Російською Федерацією вимог, висунутих Асамблеєю в січневій резолюції.

Водночас у ПАРЄ висловлюють жаль у зв’язку з рішенням російської делегації призупинити всі офіційні контакти з ПАРЄ до кінця 2015 року. В Асамблеї це розцінюють як відверту відмову від пропозиції про продовження діалогу. «Тим не менш комітет, як і раніше, переконаний, що відкритий діалог між Асамблеєю та російською делегацією важливий для того, щоби знайти міцне рішення, засноване на нормах міжнародного права, щодо конфлікту в східній Україні та незаконної анексії Криму», – йдеться в проекті документа.

Тому, на думку моніторингового комітету ПАРЄ, важливо, щоби російський парламент і його делегації в Асамблеї висловили своє зобов’язання вступити в діалог без попередніх умов з дотриманням Росією своїх зобов’язань перед Радою Європи, зокрема, за політику щодо сусідніх держав.

«Як сигнал про свою прихильність до такого відкритого і конструктивного діалогу з російською делегацією, Парламентська Асамблея, зберігаючи чинні нині санкції, не повинна анулювати цього разу вже затверджені повноваження російської делегації», – йдеться в проекті документа.

У ході ранкових дебатів представники делегації України нагадували, що всупереч вимогам минулої резолюції Асамблеї, Росія досі утримує в своїх тюрмах 11 українців, зокрема, делегата ПАРЄ Надію Савченко. Також була підкреслена необхідність відновлення контролю на кордоні, відведення зброї і виведення російських військ. Лише після цього, зазначали представники української делегації, можна буде говорити про підготовку до виборів на Донбасі за українськими законами. Крім того, представники України знову порушили тему незаконної анексії Криму та порушень прав кримських татар на півострові.

Нагадаємо, наприкінці січня цього року ПАРЄ ухвалила резолюцію, в якій позбавила делегацію РФ низки повноважень, зокрема, і права голосу, через конфлікт в Україні до квітня 2015 року. У відповідь на це російська делегація до кінця 2015 року залишила Асамблею. 20 квітня ПАРЄ перенесла обговорення питання повноважень делегації РФ на червень.

Сесія ПАРЄ відкрилася 22 червня і триватиме до 26 червня.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ