порошенко паспорт
Рада ухвалила закон про внутрішні біометричні паспорти

Верховна Рада ухвалила зміни до законодавства, якими вводиться біометричний паспорт громадянина України. Відповідний законопроект кілька разів виносили на голосування, і в результаті його підтримали 226 депутатів, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Згідно з документом, оформлення паспортів здійснюватиметься з 14 років. Крім того, скасовується штамп про шлюб.

Законом визначено, що для оформлення закордонного паспорта, дипломатичного, службового і низки інших документів використовуватимуться оцифровані відбитки пальців рук. Наразі відбитки пальців у таких випадках беруть лише за згодою власника. Разом з тим, для оформлення паспорта громадянина України вносити оцифровані відбитки пальців рук будуть також тільки за згодою власника.

Згідно із законом, отримати паспорт буде зобов’язаний кожен громадянин України, який досяг 14-річного віку. Паспорт оформлятиметься на 4 роки, особам, які не досягли 18 років, а всім іншим – на 10 років.

Паспорт міститиме текст українською та англійською мовами. У законі прописаний порядок оформлення документів для постійного проживання громадян України за кордоном.

Із законодавства пропонується виключити норму про терміни та порядок розгляду заяви на оформлення закордонного паспорта, яка допускає можливість відмови у видачі такого документа. Згідно із законом, тепер не можна вилучати закордонний паспорт, можна буде лише обмежити право громадянина на виїзд за кордон у визначених випадках.

Також уточнюється визначення Убезконтактного електронного носія». Законом встановлена вартість адміністративної послуги з оформлення документів, що засвідчують особу. Крім того, в безконтактний електронний носій, який міститься в паспорті громадянина України, який досяг 18-річного віку, вноситимуть засоби електронного цифрового підпису.

Крім того, ухвалений парламентом закон передбачає, що кожен громадянин України може мати не більше двох закордонних паспортів.

Як відомо, цей закон є частиною пакету законів, які Україна зобов’язалася прийняти для скасування візового режиму з ЄС.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ