Патрульні не мали права стріляти пид час погоні за BMW – Аваков Міністр МВС Арсен Аваков заявив, що поліція здійснила низку порушень під час погоні зі стріляниною у столиці
Міністр МВС Арсен Аваков заявив, що поліція здійснила низку порушень під час погоні зі стріляниною у столиці

Під час погоні патрульних полісменів у Києві за позашляховиком BMW, яка завершилася загибеллю водія, поліція скоїла низку порушень. Зокрема, патрульні не мали права стріляти в авто на ходу. Про це 11 лютого заявив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков в ефірі «1+1».

«Ми зараз проводимо перевірку. На час розслідування поліцейські будуть відсторонені від служби. Перевірку проводить прокуратура і служба внутрішньої безпеки. Ми фіксуємо низку порушень. Наприклад, статут забороняє стріляти на ходу. Треба було зупинитися. І це викликає певні питання», – сказав Аваков.

Міністр також висловив жаль через смерть водія BMW.

«Нам прикро, що так сталося. Однак правда і в тому, що поліція завжди припинятиме агресивні методи непокори», – підкреслив він.

«Коли машина їде на величезній швидкості через все місто, не зупиняється на накази поліцейських, не реагує на сигнали про те, що буде застосована зброя. У поліцейських немає в руках і в очах тепловізорів, вони не бачать, хто всередині машини – молодь, терористи або ще хто-небудь. Це проблема, яка може принести смерть», – сказав Аваков.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, в Києві в ніч на 7 лютого близько 20 екіпажів патрульної поліції були підняті по тривозі, щоби зупинити порушників. Внаслідок стрілянини по колесам на високій швидкості куля потрапила в пасажира авто – загинув 17-річний хлопець.

Водія та інших пасажирів затримали. Щодо водія порушено кримінальну справу за перешкоджання роботі працівникам правоохоронних органів.

У свою чергу, народний депутат, член колегії МВС Антон Геращенко заявив, що відповідальність за загибель хлопця, в якого влучила куля під час нічного переслідування поліцією BMW, несе водій авто.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ