Юрій Сиротюк, автор терміну Революція гідності
Юрій Сиротюк, автор терміну Революція гідності

У Печерському райсуді Києва триває засідання щодо політвязня Юрія Сиротюка за клопотанням захисту про зміну для нього запобіжного заходу. Адвокат підозрюваного у заворушеннях біля парламенту 31 серпня зачитав кілька характеристик, зокрема від Патріарха Київського і всієї Руси-України Святійшого Філарета. Також до справи залучено низку клопотань про передачу Сиротюка на особисті поруки 31 народного депутата, серед яких і лідер «Правого сектора» Дмитро Ярош.

Засідання суду
Засідання суду

Як передає пре-служба партії «Свобода», засідання розпочали із запізненням, бо у відведений час Юрія Сиротюка не було доставлено до суду. На засідання прибули лідер «Свободи» Олег Тягнибок, екс-міністр екології Андрій Мохник, діти політв’язня Роман і Славко та багато небайдужих людей.

Підтримати побратима прибув Олег Тягнибок
Підтримати побратима прибув Олег Тягнибок
Юрій Сиротюк тримає синів за руки
Юрій Сиротюк тримає синів за руки

Як повідомляють «свободівці», до суду також прийшов невідомий чоловік у чорній шкіряній куртці та привів «двох бомжуватих алкашів, назвав їх «понятими» й намагався вручити Сиротюкові клопотання про продовження тримання під вартою. Примітно, що ця ж особа очолювала групу невідомих осіб на інших судових засіданнях, які називають себе «безробітними небайдужими громадянами».

Невідомий з клопотанням
Понятий 1
Понятий 2
Понятий 2

Однопартійці Сиротюка наголошують, що він ось уже 50 діб незаконно перебуває під вартою, а слідство не надало жодних результатів експертизи, проведеної над «потерпілим», і досі свідомо передає йому підозри, в яких стверджує, що Сиротюк живе в Тернополі, а не в Києві, де він реально мешкає з родиною вже 15 років. Зазначимо, що адвокат Сиротюка просить суд залучити до справи довідку, що підтверджує наявність у підозрюваного місця реєстрації та постійного проживання.

Син Сиротюка Славко дивиться в очі Печерській Феміді
Син Сиротюка Славко дивиться в очі Печерській Феміді

За 50 діб тримання під вартою щодо Сиротюка здійснено аж одну слідчу дію – допит. В ІТТ Сиротюкові не надають належного лікування, попри рекомендації лікаря, до якого підсудного доправляли з ізолятора, але їх не виконують. Сам Сиротюк розповів, що до нього в ізолятор неодноразово приходили невідомі особи, які намагалися проводити з ним бесіди та переконували, що він та партія «Свобода» – «майдануті».

Юрій Сиртюк у клітці
Юрій Сиртюк у клітці

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 11 вересня Печерський районний суд міста Києва арештував заступника голови партії «Свобода» Юрія Сиротюка на 2 місяці. Сам Сиротюк заявив буквально таке: «Мене попередили, що я буду сидіти, я це знав…». Згодом у його помешканні провели обшук, який у партії «Свобода» порівняли із сталінськими методами роботи. У зв’язку із масовими обшуками та затриманнями активістів «Свободи» – лідер партії Олег Тягнибок заявив, що влада намагається паралізувати діяльність політсили. У свою чергу жінки політично переслідуваних захисників Конституції заявили про створення «Асоціації дружин та матерів політв’язнів».

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ