Арсен Аваков
Арсен Аваков

8 лютого 2016 року Печерський районний суд Києва завершив розгляд позовної заяви лідера партії «Свобода» Олега Тягнибока до керівника Міністерства внутрішніх справ Арсена Авакова.

За повідомленням прес-служби «Свободи», суд заслухав докази, що, як зазначили адвокати Тягнибока, підтверджують неправомірність публічних заяв Авакова щодо подій 31 серпня 2015 року біля Верховної Ради. Натомість, захист очільника МВС апелював тим, що нібито не доведено, що на відео з брифінгу після трагічних подій біля Верховної Ради є саме глава МВС. Окрім того, вони заявили, мовляв, Аваков хоч і міністр, однак має право на власні політичні судження, а отже і публічні звинувачення.

Натомість, адвокати Тягнибока навели низку рішень Європейського суду з праву людини у ситуаціях, схожих до цієї. Наприклад, 1986 року міністр внутрішніх справ Франції публічно звинуватив особу до того, як її вину було доведено в суді, і Європейський суд визнав ці дії міністра неправомірними.

«Адвокати відповідача на всіх засіданнях поводилися по-хамськи, намагалися затягувати розгляд справи, переходили на особистості. Через слабку правову позицію вони вдалися до адвокатської казуїстики, намагаючись довести справу до абсурду. Зважаючи на те, які докази ми надали суду, а також спираючись на наші виступи та матеріали судової практики, ми очікуємо позитивного рішення для нас», – заявив один із представників «свободівця» в суді Олег Бондарчук.

Рішення у справі оголосять 9 лютого о 9:00 у Печерському райсуді Києва.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ