Китай
Китайські ракетні патрулі можуть дестабілізувати і без того напружені відносини зі США в Південно-Китайському морі

Напружені відносини між Китаєм та США можуть ще більше загостритися. Китайські збройні сили заявили про готовність направити підводні човни з ядерною зброєю в Тихий океан, щоб убезпечити себе від нових американських протиракетних систем. Про це повідомляє The Guardian.

«Китайські військові готові вперше направити підводні човни, оснащені ядерними ракетами, в Тихий океан, стверджуючи, що нові системи США підривають наявний у Пекіна потенціал ядерного стримування», – йдеться в повідомленні.

Попри те, що представники збройних сил Китаю не коментують терміни початку патрулювання, вони наполягають на тому, що цей крок неминучий.

Вони також звернули увагу на оприлюднені в березні плани щодо розміщення в Південній Кореї американського протиракетного комплексу THAAD і створення надзвукових ракет (які можуть ударити по Китаю менш ніж за годину після запуску) як на серйозну загрозу наземним стримувальним силам Пекіна.

Нагадаємо, у нещодавній доповіді Пентаґону, представленій Конґресу США, вже зазначалося, що перший такий підводний патруль Китаю може вийти в 2016 році.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ