Пенсійний вік в Україні наразі не підвищуватимуть, повідомив Рева
Пенсійний вік в Україні наразі не підвищуватимуть, повідомив Рева

Підвищення пенсійного віку могло би стати дієвим механізмом покриття 145 мільярдів гривень дефіциту Пенсійного фонду, але його наразі немає в плані дій уряду. Про це заявив міністр соціальної політики Андрій Рева, передає Економічна правда.

Він навів приклади сусідніх країн, де підвищувався пенсійний вік: Білорусь, Молдова, Польща, Німеччина. Такий крок, за його словами, дав би змогу зменшувати щороку кількість пенсіонерів на 300 тисяч, що означало б економію 6,840 млрд. грн. на рік. Таким чином можна було би за 5 років фактично перекрити весь дефіцит Пенсійного фонду.

Однак він підкреслив, що уряд не розглядає цей крок, адже він є неприйнятним для суспільства та парламенту.

«І коли ми говоримо про підвищення пенсійного віку, ми повинні розуміти, що це крайній захід, до якого варто вдаватися тоді, коли ситуація вже дійсно аварійна», – сказав Рева.

Так само Мінсоцполітики не планує підвищувати ставку ЄСВ.

«Хто тоді до нас буде серйозно ставитись? Про яку стабільність податкової системи і інвестиції може йти мова?», – зазначив міністр.

Таким чином, уряд розглядає як пріоритетний інструмент покриття дефіциту Пенсійного фонду збільшення кількості платників єдиного соціального внеску. Насамперед, за рахунок зменшення категорій, які мають пільги на сплату внеску.

«У нас шість мільйонів працівників не платять ЄСВ. Наприклад, з 2,5 млн. працівників сільського господарства (це одноосібні сільські господарства) добровільно платять ЄСВ 12 477 осіб. Скажіть, будь ласка, а пенсіонерами вони всі будуть? Ось я працюю міністром, я плачу ЄСВ, лікар платить, вчитель платить, офіцер платить, водій тролейбуса платить. Чому селянин не платить? Це справедливо? Це правильно? Ні. Тому, напевно, перше, що ми маємо зробити (це стосується всіх зайнятих, хто не платить ЄСВ), ми повинні поставити вимогу, що ЄСВ платять усі», – підкреслив Рева.

Він додав, що також не платять ЄСВ працівники з галузі обслуговування: домогосподарки, гувернантки. Загалом – 160 тисяч працівників. Також необхідно вивести із тіні 10 млн. осіб, що офіційно не працюють.

Також Рева додав, що Міністерство соціальної політики планує переглянути список професій, які шкодять здоров’ю людей і дають підстави для дострокового виходу на пенсію.

«За Януковича був ухвалений список 1 і 2 «шкідливих» професій. Ми його переглянемо і залишимо дійсно шкідливі роботи, які реально шкодять здоров’ю людей і дійсно дають підстави для дострокового виходу на пенсію», – зазначив Рева.

За словами міністра, все потрібно проінвентаризувати, щоби людина не за посадою потрапляла на пенсію достроково, а саме за станом здоров’я. У цьому зв’язку він навів приклад директора шахти і шахтаря, які мають рівні права у цих пільгах.

«Шахтар відпрацював і пішов на пенсію, тому що він не може далі працювати. А директор шахти отримав право дострокового виходу і ще 20 років працює, тому що йому здоров’я дозволяє, адже він же у забій не спускається, вугільним пилом не дихає. Тому тут також потрібно наводити лад і приводити все у відповідність», – резюмував міністр.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, у січні 2015 року президент Петро Порошенко заявив, що МВФ відмовився від вимоги підвищення пенсійного віку в Україні. Хоча раніше саме ця умова фігурувала для надання чергового траншу фінансової допомоги.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ