Кремль щомісяця дає бойовикам «ДНР» 25 мільярдів рублів
Кремль щомісяця дає бойовикам «ДНР» 25 мільярдів рублів

Влада самопроголошеної «Донецької народної республіки» щомісяця отримує з Росії 25 млрд. рублів на виплату пенсій, повідомляє Bloomberg з посиланням на місцеву адміністрацію. Турбуючись про власну безпеку, співрозмовники видання відмовилися від публікації своїх імен.

Тим часом «директор Центрального банку «ДНР» Рина Нікітіна, яка раніше очолювала місцевий банк, заявила, що падіння рубля і проблеми в економіці Росії не позначилися на постачанні «ДНР».

Як пише видання, раніше основний дохід регіону складався з експорту вугілля й металів, водночас тепер він здебільшого залежить від грошових надходжень з Росії та податків, які збирають з місцевих бізнесменів: їх змушують відкривати рахунки в «Центробанку» для розрахунків з постачальниками.

При цьому Кремль неодноразово відхрещувався від участі в конфлікті на південному сході України, через який проти РФ були запроваджені санкції. Раніше прес-секретар Путіна Дмітрій Пєсков заявляв, що йому невідомо про будь-які конкретні виплати, хоча Росія з самого початку надавала і продовжує надавати «гуманітарну» допомогу,

Ціни в магазинах і на ринках «ДНР» виставляють як в рублях, так і в гривнях. При цьому, як зазначає Bloomberg, за літо курс валют було скоректовано таким чином, щоби розплачуватися в рублях було вигідніше.

Наразі місцеві підприємці відкрили близько 14 тисяч рахунків у місцевому «Центробанку», стверджує Нікітіна. Імпортерам дозволяється оплачувати товари і послуги російських постачальників через кредитну організацію, що діє на території Росії, або через банк, розташований на території невизнаної світовим співтовариством Південної Осетії.

Нагадаємо, спостерігачі моніторингової місії ОБСЄ в Україні (СММ) у своєму звіті, посилаючись на почуте від жителів окупованої Донеччини, повідомляли, що гнучкий обмінний курс української гривні до російського рубля призвів до подвійного подорожчання товарів.

Читайте: Квиток в один бік: Донбас дрейфує до Росії

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ