1346746278_cyber
Пентаґон витрачає шалені гроші на техобслуговування застарілої техніки

У бюджеті США передбачено кошти для закупівлі цілого спектра новітніх технологій – в першу чергу для Міністерства оборони. Зокрема, дрони-безпілотники беруть участь в операціях по всьому світу. Однак, згідно з останнім звітом Рахункової палати США, одночасно з хайтек-технологіями використовують і такі, яким уже виповнилося по кілька десятиліть, причому їх обслуговування коштує чималих грошей. Про це пише журналіст німецької Handelsblatt Петрина Енґельке.

Приклад подібних розтрат, згідно зі звітом Рахункової палати, – використання дискет (флоппі-дисків), здатних зберігати інформацію обсягом до 1 мегабайта. Подібні носії використовуються в ядерних силах США. А для системи командування і контролю, яка призначена, зокрема, для подачі команд на запуск ядерної зброї, в Пентаґоні взагалі використовують комп’ютери IBM першої серії.

Автор вважає дивом те, що такі комп’ютери взагалі ще працюють. Але Рахункова палата звернула увагу на вартість їхнього технічного обслуговування: в цілому на IT-технології в 2017 році виділено 89 млрд. доларів. Велика частина цієї суми піде саме на «техобслуговування».

Тим часом рекордсменом з використання застарілих технологій стало міністерство фінансів США. Його система для актуалізації податкових даних і розрахунку податкових платежів і повернень для американських громадян відзначила свій 56-річний день народження. Ця програма написана в асемблер-коді та може працювати лише з відповідним «залізом».

Як би там не було, але до 2018 року Пентаґон планує замінити 8-дюймові дискети, повідомляє журналістка. Про те, що прийде на заміну, жодної інформації немає.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ