Пентаґон
Конґрес США дозволив надання Україні військової допомоги на $300 млн.

Сенат Конґресу Сполучених Штатів Америки ухвалив законопроект, що передбачає можливість початку поставок Вашингтоном зброї Україні. Про це повідомляють Українські новини.

Йдеться про законопроект про витрати на оборону в 2016 фінансовому році, що почався 1 жовтня. У документ включено положення, що стосуються надання військової допомоги Україні. Загальний обсяг асигнувань на військові потреби в даному документі встановлений на рівні в $612 млрд. Раніше даний законопроект був схвалений палатою представників Конгресу.

Документ не зобов’язує, але наділяє главу Пентаґону Ештона Картера при координації дій з держсекретарем США Джоном Керрі правом використовувати $300 млн. на надання Києву «належного сприяння у царині безпеки та розвідки». Мається на увазі передача Україні «розвідувальної інформації в режимі реального часу» або близькому до нього і так зване «смертоносне сприяння», тобто поставки протитанкової зброї, мінометів, систем, які обслуговують у бою розрахунки/екіпажі, а також боєприпасів до них, гранатометів, стрілецької зброї.

Крім того, можуть бути передані контрбатарейні радари, безпілотні тактичні системи спостереження з повітря, захищені засоби зв’язку та засоби радіоелектронної боротьби. Також із зазначеної суми дозволено витрачати кошти на навчання «збройних сил та інших сил безпеки уряду України».

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ