Проект бюджету 2 лютого презентує міністр оборони США Ештон Картер
Проект бюджету 2 лютого презентує міністр оборони США Ештон Картер

Бюджет Пентаґону на 2017 фінансовий рік передбачає збільшення асигнувань на перспективні види озброєнь і на американську присутність у Європі. Майже половина нових інвестицій пов’язана з дедалі більшою, як зазначають чиновники, загрозою з боку Москви пише The Washington Post.

Проект бюджету 2 лютого презентує міністр оборони США Ештон Картер. Якщо проект буде схвалений Конгресом, відрахування на потреби американського контингенту в Європі зростуть вчетверо. На ці гроші Пентаґон «збільшить присутність американських військ у Європі; розмістить там додаткові бойові машини та інше спорядження; допоможе союзникам у будівництві інфраструктури; наростить тренування союзних військ». При цьому адміністрація Обами сподівається, що збільшення американської присутності підштовхне країни Європи до підвищення власних військових витрат.

«Це насправді не провокація і не ескалація, – сказав неназваний американський чиновник. – Це радше результат нашого довгострокового реагування».

Картеру належить «обґрунтувати, чому швидке нарощування озброєнь у Китаї та дії Росії за межами своїх кордонів становлять значнішу загрозу для безпеки США, ніж екстремістські угруповання на кшталт «Ісламської держави». Втім, плановані витрати на боротьбу з «ІДІЛ» також «істотно збільшені» – до 7,5 млрд. доларів, зазначає автор статті.

В галузі «військових інновацій» Росія та Китай «часом обганяють Сполучені Штати», і це, за словами неназваного високопоставленого чиновника, «змушує конкурувати».

На наукові дослідження і розробки в проекті бюджету відводиться 71,4 млрд. доларів, що на 1,3 млрд. доларів більше, ніж у поточному році. Цілком очевидно, автори проекту «роблять вибір на користь малих безпілотних систем, таких як нещодавно розроблений мікродрон, – повідомляє автор. – Ці портативні пристрої виготовляються на 3D-принтері, їх можна скидати з борту винищувача на високій швидкості. Серед інших об’єктів інвестування в галузі технологій – високошвидкісний снаряд, яким можна стріляти з гармат, що вже стоять на озброєнні ВМС, для оборони від ракетних атак».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ