Пентаґон
Пентаґон

Американські військові помилково відправили зразки живих спор сибірської виразки в дев’ять приватних лабораторій в США, а також в Південну Корею – на базу американських ВПС Осан, передає Reuters з посиланням на представників Пентаґону.

Відповідно до правил, спори знищили одразу ж після того, як стало відомо, що мова йде про живі зразки. На базі Осан профілактичні заходи провели відносно 22 військовослужбовців, які могли контактувати з небезпечним вантажем. У США профілактичні медичні препарати прописали ще чотирьом цивільним фахівцям, передає ТАСС.

Сибірську виразку розіслали з військової лабораторії на полігоні Даґвей в штаті Юта. На ньому проводять навчання щодо захисту від хімічної і біологічної зброї. За повідомленням Пентаґону, спори мали розсилати в неактивному вигляді і потім використовувати в дослідженнях, метою яких є створення польового тесту на визначення безпеки навколишнього середовища. Через порушення процедур активні спори були розіслані в лабораторії в штатах Меріленд, Техас, Вісконсин, Делавер, Нью-Джерсі, Теннессі, Нью-Йорк, Каліфорнія і Вірджинія. Лабораторія в Меріленді в ніч на суботу попередила Центр з контролю й профілактики захворювань, що в пробірках виявилися живі зразки. На даний момент інформації про те, що в результаті події будь-хто заразився, не надходило.

Восени 2001 року, незабаром після терактів 11 вересня, листи з штамами сибірської виразки викликали паніку в США. Їх отримали декілька десятків людей, зокрема, співробітники Конґресу США. В результаті загинули 5 людей, ще 17 опинилися в лікарнях. Підозрюваний в біологічній атаці науковець наклав на себе руки. А у 2009 році невідомі послали листи з білим порошком у розташовані в Нью-Йорку дипломатичні представництва Австрії, Узбекистану та Франції.

Інформаційний Акцент

 

БЕЗ КОМЕНТАРІВ