Мета конфренції щодо війни в Сирії – лише створити ілюзію мобілізації міжнародного співтовариства, а не розв’язати проблеми сирійського народу, вважає Перрен
Мета конфренції щодо війни в Сирії – лише створити ілюзію мобілізації міжнародного співтовариства, а не розв’язати проблеми сирійського народу, вважає Перрен

Справжніми господарями переговорів щодо Сирії в  Женеві є Росія, Саудівська Аравія та США, причому власні інтереси для них важливіші, ніж інтереси сирійського народу. У цьому переконаний оглядач Libération Жан-П’єр Перрен. Від цієї конференції не варто чекати дива: вона занадто погано підготовлена, її мета – лише створити ілюзію мобілізації міжнародного співтовариства.

«Москва захищає інтереси сирійської влади. Ер-Ріяд – інтереси опозиції. Вашингтон метається між ними. І це тріо змушує серйозно побоюватися за майбутнє Сирії, – пише Перрен. – Росія думає лише про підтримку «дамаського м’ясника», Саудівська Аравія цікавиться лише тим, як за будь-яку ціну протистояти Ірану, а для Обами і Джона Керрі головна турбота – розібратися з Близьким Сходом і розгорнути американську зовнішню політику на Далекий Схід. Звідси їхнє прагнення чим скоріше покінчити з нерозв’язаними проблемами на кшталт Сирії або «ІДІЛ» чи навіть залишити низку гострих проблем без розв’язання».

Прагнення Європи самоусунутися від сирійської проблеми автор критикує, адже саме війна в Сирії спровокувала хвилю міграції – головну причину занепокоєння для європейців.

Водночас у столиці Сирії 50 осіб загинули і десятки поранені 31 січня внаслідок скоординованих вибухів поруч зі святинею мусульман-шиїтів. Сирійський уряд і керівництво опозиції обмінялися звинуваченнями під час довгоочікуваних переговорів у Женеві під егідою ООН. Про це повідомляє Єн Блек у The Guardian.

Відповідальність за теракти взяла на себе «Ісламська держава». За даними сирійських ЗМІ, біля мечеті Саїда Зейнаб спочатку вибухнув замінований автомобіль, а потім два терористи-смертники привели в дію «пояси шахідів».

«Це один з найгрізніших терактів у підконтрольній уряду частині Дамаска», – йдеться в статті.

Авіаудари сирійських і російських сил тривають без обмежень, як і облога 15 районів, в яких у дедалі гірших умовах живуть сотні тисяч людей, повідомляє Блек.

«У неділю Стаффан де Містура, спецпосланець ООН з питань Сирії, здійснив «візит ввічливості» опозиційним перемовникам, які відмовилися сісти за стіл переговорів до набрання чинності резолюції РБ ООН з вимогою до всіх сторін надати свободу переміщення гуманітарним організаціям, звільнити полонених, зняти облогу і припинити обстріл мирних районів», – йдеться в статті.

У понеділок, 1 лютого, Містура планує зустрічатися з усіма делегаціями, які не можуть зібратися разом через занадто глибокі розбіжності.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ