U.N. Secretary-General Ban Ki-moon (C), Turkish Cypriot leader Mustafa Akinci (L) and Cypriot President Nicos Anastasiades attend the Cyprus reunification talks in the Swiss mountain resort of Mont Pelerin, Switzerland November 7, 2016. REUTERS/Fabrice Coffrini/Pool
Лідер греків-кіпріотів Нікос Анастасіадес і лідер турків-кіпріотів Мустафа Акинджи в останній раунд переговорів намагалися досягти угоди протягом двох днів

Переговори про возз’єднання розділеного Кіпру, які з 7 листопада тривали у Швейцарії під егідою ООН, завершилися провалом. Представники греків і турків-кіпріотів не змогли домовитися. Про це повідомляє Reuters.

Лідер греків-кіпріотів Нікос Анастасіадес і лідер турків-кіпріотів Мустафа Акинджи в останній раунд переговорів намагалися досягти угоди протягом двох днів.

«Попри всі їхні зусилля, вони так і не змогли досягти необхідного подальшого зближення щодо критеріїв територіального коригування, які б дали змогу перейти до останньої стадії переговорів. Обидві сторони вирішили повернутися на Кіпр і обдумати подальші кроки», – йдеться у заяві ООН за результатами переговорів.

Як відомо, острів Кіпр розділений із 1974 року, коли Туреччина вдерлася на територію Кіпру у відповідь на спробу заколоту задля об’єднання острову з Грецією.

Таким чином, острів розділився на самопроголошену Турецьку Республіку Північного Кіпру та визнану в світі Республіку Кіпр на півдні країни. Також відповідно до угод від 1960 року про надання незалежності Кіпру, Велика Британія зберегла на острові під своїм суверенітетом дві великі військові бази, що займають приблизно 3 % території всього острова.

Кіпрський конфлікт є основною перешкодою для вступу Туреччини в Європейський Союз через відмову Анкари визнати Кіпр.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ