Філатов пообіцяв, що процес перейменування Дніпропетровська пройде  безболісно для мешканців міста
Філатов пообіцяв, що процес перейменування Дніпропетровська пройде безболісно для мешканців міста

Перейменування Дніпропетровська на Дніпро обійдеться міському бюджету у 3,5 мільйони гривень. Про це повідомив міський голова Борис Філатов, повідомляє Укрінформ.

Також він запевнив, що цей процес пройде безболісно для мешканців міста.

«На виконання закону про декомунізацію усі витрати пов’язані із заміною табличок на будинках на приблизно 300-х перейменованих вулицях і заміною офіційної документації, в порівнянні з розмірами міського бюджету, абсолютно несуттєві. Зокрема, на всі таблички для всіх будинків на перейменованих вулицях буде потрібно не більше 2,5 млн грн. Для переробки всіх паперових документів, включно з документами ГоловАПУ, і міграційної служби буде потрібно близько 800 тисяч гривень. Тому коли людям почнуть розповідати про те, що пенсіонерам переробка документів обійдеться в кілька тисяч гривень або що з працюючих громадян на це вираховуватимуть гроші з зарплати – це просто безсовісна брехня. Все це буде робитися для громадян за рахунок міського бюджету та в міру виникнення такої потреби у кожного конкретного городянина. Закон ухвалений, і місто його виконає», – сказав Філатов.

Водночас він зауважив, що більшість городян були категорично проти перейменування міста.

«Городяни вважали перейменування міста зараз несвоєчасним і недоцільним. Ці аргументи я двічі приводив спікерам ВР України у своїх листах: спочатку Володимиру Гройсману, потім Андрію Парубію. Проте, рішення про перейменування ухвалено. І я, як міський голова, а також співробітники міської ради таке рішення, ухвалене вищим законодавчим органом країни, повинні виконати. Що ми і зробимо», – заявив Філатов.

За словами Філатова, більшість мешканців обласного міста не асоціювали колишню назва з іменем радянського комуніста Григорія Петровського, тим не менше у місті було «декомунізовано» близько 300 назв вулиць.

Окрім того, міський голова закликав усіх бути зваженими у своїх оцінках і висловлюваннях, щоб не провокувати розкол в суспільстві.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 19 травня Верховна Рада 247 голосами ухвалила рішення про перейменування Дніпропетровська на Дніпро.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ