alkogol
Жінки мають стати об’єктом зусиль задля зниження шкоди алкоголю і супутніх проблем, кажуть вчені

Жінки практично наздогнали чоловіків у споживанні спиртних напоїв. Про це свідчать результати дослідження, проведеного австралійськими вченими, інформує ВВС.

У дослідженні взяли участь чотири мільйони людей, що народились з 1891 по 2001 рік. Таким чином було доведено, що жінки споживають алкогольні напої практично на рівні з чоловіками та вже наздоганяють їх серед захворювань, спричинених алкоголем.

«Споживання алкоголю і пов’язані з ним хвороби історично вважались чоловічим феноменом. Але нинішнє дослідження ставить цю традицію під сумнів. Більше того, воно прямо демонструє нам, що жінки, а особливо дівчата, повинні стати об’єктом зусиль задля зниження шкоди алкоголю і пов’язаних з ним проблем», – стверджують вчені.

Ще на початку ХХ ст. чоловіки вдвічі частіше за жінок споживали алкоголь, втричі частіше напивалися «до посиніння» та в 3,6 разів частіше споживали алкоголь в такій кількості, що він провокував серйозні хвороби, наприклад цироз печінки. Але вже на початку ХХІ ст цей показник значно зменшився. Так, чоловіки п’ють алкоголь в 1,1 разів частіше за жінок, в 1,2 рази частіше доводять себе до алкоголізму та в 1,3 рази частіше мають проблеми зі здоров’ям, спричинені алкоголем.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ