Ґуантанамо
Обама готує план закриття в’язниці Ґуантанамо

Адміністрація Президента США Барака Обами перебуває в завершальній стадії розробки плану «безпечного та відповідального» закриття військової в’язниці на базі ВМС США в затоці Ґуантанамо на Кубі. Про це заявив прес-секретар Білого дому Джош Ернест, повідомляє Радіо Свобода.

За словами Ернеста, цей план Білий дім передасть на вивчення Конґресу США. Речник також зазначив, що робота із закриття в’язниці складна, але було досягнуто «важливого прогресу». Крім того, речник Білого дому зазначив, що його відомство працює над деталями переведення в’язнів, проходження ними військової комісії, а також перегляду статусу для окремих утримуваних. Речник додав, що закриття Гуантанамо є пріоритетом президента Обами, який, за його словами, вважає, що це в інтересах національної безпеки США.

Як відомо, після понад півстолітнього замороження відносин США і Куба 20 липня 2015 року відновили свої дипломатичні взаємини. Кубинський лідер Рауль Кастро ще на початку року казав, що відновлення повноцінних відносин з США не буде можливим, доки не повернуто територію бази в кубинській бухті Ґуантанамо, де американці утримують терористів.

До слова, військову базу Ґуантанамо американці відкрили 1903 року після іспано-американської війни, коли Білому дому вдалося нав’язати кубинській республіці поправку до конституції, а разом з нею і кабальні умови, які поставили острів у повну залежність від північного сусіда. Базу на острові тодішня кубинська влада здала американцям в оренду на 100 років. Угода втратила свою юридичну чинність після перемоги кубинської революції в 1959 році, хоча Білий дім постійно наполягав на тому, що договір оренди розрахований на 100 років. Наразі закінчився і цей формальний термін, але база не тільки залишається – тут відкрили сумнозвісну в’язницю, куди після терактів у США в 2001 році американці без будь-якої згоди міжнародних інстанцій та самої Куби стали поміщати осіб, підозрюваних ними у тероризмі. У в’язниці перебувало до 500 в’язнів. Вона отримала сумну популярність через нелюдські умови утримання в’язнів у ній.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ