Путін
МВФ визнав офіційний статус російської позики Україні у $3 млрд., наданої в грудні 2013 року уряду Азарова-Януковича.

«Міжнародний валютний фонд присудив російському президенту Владіміру Путіну перемогу в боротьбі за примушення України погасити облігації на 3 млрд. дол., термін дії яких спливає в неділю. Їхня доля загрожує припиненням західних заходів з порятунку української економіки, яка постраждала від війни», – повідомляє Шон Доннан у Financial Times.

«Київ безуспішно намагався змусити Москву взяти участь у реструктуризації, про яку він домовився з комерційними кредиторами, – йдеться в статті. – Проте в середу виконавча рада МВФ ухвалила, що борг перед Росією був офіційним, або державним, і ці зусилля України пішли за вітром».

Журналіст пояснює, що, згідно з цим рішенням, щоби забезпечити новий транш за програмою допомоги МВФ, бюджет якої становить 17 млрд. доларів, Україні доведеться проявити «добру волю» і хоча б спробувати домовитися з Росією про реструктуризацію цього боргу.

«Минулого тижня МВФ проголосував за зміну давніх правил, які забороняли йому продовжувати надання екстрених позик будь-якій країні, що оголосила дефолт за боргами перед іншою державою-членом МВФ. Це неабияк розлютило Владіміра Путіна, – йдеться в статті. – Однак рішення, ухвалене виконавчою радою МВФ в середу, дало Путіну новий важіль впливу на Київ і створило нову перешкоду для продовження програми МВФ з порятунку України».

Як повідомляв Інформаційний Акцент, Рада директорів МВФ 16 грудня визнала офіційний статус російської позики Україні у $3 млрд., наданої в грудні 2013 року уряду Азарова-Януковича. Раніше повідомлялося, що Москва судитиметься з Києвом через борг у 3 млрд. доларів. Зокрема, Президент РФ доручив міністру фінансів подати до суду на Україну.

Як відомо, Міністерство фінансів України і уряд РФ не досягли згоди щодо умов реструктуризації облігацій зовнішнього державного боргу на суму 3 млрд дол., термін погашення яких настає в грудні 2015 року. Раніше Путін анонсував рішення уряду РФ про те, що РФ готова відкласти платежі за боргом до 2016 року.

Нагадаємо, 8 грудня Рада директорів Міжнародного валютного фонду схвалила рішення про зміну правила кредитування, дозволивши продовжувати підтримку країн, які мають суверенну заборгованість. Це рішення дозволить Україні й надалі отримувати підтримку МВФ, навіть якщо вона пропустить виплати за так званим «боргом Януковича».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ